Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

16. januára 2017

King Shaolin predstavili coververziu skladby Duch ČlovekaSlovenská new-age popová kapela King Shaolin predstavila coververziu skladby Duch Človeka kapely IMT Smile. ...Zdieľať
king shaolin O réžiu videoklipu k skladbe Duch Človeka sa postarali Dominik Štofko a Laco Rychtárik.BRATISLAVA 16. januára (WebNoviny.sk) - Slovenská new-age popová kapela King Shaolin predstavila coververziu skladby Duch Človeka kapely IMT Smile. Skladbu produkoval líder skupiny Dominik Štofko vo vlastnom štúdiu a spevy nahrávali v SMT štúdiu.


Oslovilo ich Rádio Expres


O mix nahrávky sa postaral dvorný zvukár kapely Miroslav Laho, o mastering zas Tomáš Karásek.

"Pri príležitosti jubilea 20 rokov pôsobenia na scéne kapely IMT Smile nás oslovilo Rádio Expres s otázkou, či by sme mali záujem spraviť cover tejto legendárnej slovenskej kapely. Bola to zaujímavá výzva, nakoľko tvorím výlučne v anglickom jazyku, takže naša odpoveď znela kladne," prezradil Dominik Štofko. "Bol som na pár koncertoch IMT Smile a song Duch Človeka sa mi vryl do duše. Logicky potom výber padol na tento song. Ich verzia je dokonalá, plná energie, citu a osobne skladbu považujem za veľmi pravdivú," objasnil spevák.

Formácia predtým predstavila pieseň fanúšikom a fanúšičkám naživo, pričom muzikanti dostali pozitívne ohlasy. "V kapele sme sa zhodli na tom, že sa nám song v tej forme, ako ho hráme, veľmi páči. Následne sme dospeli k záveru, že by bolo krásne ho mať ako singel. Bratia Táslerovci nám dali oficiálne povolenie na použitie skladby, z čoho sme boli, samozrejme, nadšení," povedal kapelník Michal Neffe.
Klip nakrúcali v košických ateliéroch


Skupina k piesni zverejnila aj videoklip. O réžiu sa postarali Dominik Štofko a Laco Rychtárik. Klip nakrúcali v košických ateliéroch produkčnej spoločnosti Woont. "Sme radi, že sme spolupracovali práve s Lacom, boli sme na rovnakej vlnovej dĺžke a kreatívnej vlne. Počas natáčania sme sa navzájom dopĺňali a nachádzali nové cesty až k finálnej podobe videoklipu," uviedol Štofko.

"Klip sme sa snažili poňať abstraktne a účinkuje v ňom Petra Krbaťová, niekoľkonásobná majsterka a vicemajsterka Slovenska v hip-hop sólo/duo/formáciách, ktorá stvárňuje dušu snažiacu sa dostať von zo škrupiny, ktorej hovoríme telo. Spočiatku sa snaží oslobodiť z metaforického tela, ktoré predstavuje figurína, aby sa na konci klipu duša mohla spojiť s ďalším telom, ktoré k nej prehovára," povedal frontman.

Nakrúcanie muzikantom znepríjemňovalo chladné počasie. "Počas nakrúcania sme sa museli popasovať aj s enormnou zimou, pričom naša tanečnica Petra bola niekoľko hodín iba v tanečnom overale. V našich očiach nepredstavuje teda len krásnu ženu, výbornú tanečnicu, ale aj statočnú bojovníčku. Našimi obľúbenými scénami sú práve jej tanečné kreácie, ktoré celý štáb pri natáčaní sledoval s nemým úžasom," prezradil Michal Neffe. Formácia chystá v marci klubové turné King Shaolin Maresi Tour 2017, počas ktorého predstaví aj skladby zo svojho druhého albumu Born Free.

Kapela King Shaolin debutovala albumom Road To The Machiavelli Valley (2012), z ktorého pochádzajú piesne Japan, My Road či Never Knows. Začiatkom roka 2014 začali pôsobiť aj ako sprievodná kapela Celeste Buckingham.

V roku 2015 získali na Medzinárodnom festivale piesne v poľskom Rzeszówe druhé miesto a Dominik Štofko si vďaka skladbe Friend odniesol ocenenie za najlepšiu kompozíciu. V skupine pôsobia aj Norbert Neuschl (basgitara, sprievodné vokály) a Michal Uličný (bicie nástroje). Vlani vydali EP Burn Inside.

Informácie pochádzajú od PR manažéra Marca Maseratiho a z archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
RISKOVAL. PORUŠOVAL ZÁKONY. MENIL PRAVIDLÁ.
<< predchádzajúci článok
Slovenský film Piata loď bude mať svetovú premiéru na Berlinale

King Shaolin predstavili coververziu skladby Duch Človeka - diskusné fórum čitateľov