09. októbra 2014

Kings vyvesili majstrovskú vlajku, párty im pokazili žraloci

Kapitán Los Angeles Kings Dustin Brown dvíha nad hlavu Stanleyho pohár pred prvým zápasom obhajcov trofeje v novej sezóne zámorskej hokejovej NHL Los Angeles Kings - San Jose Sharks v Los Angeles 8. októbra 2014. Foto: TASR/AP
Los Angeles 9. októbra (TASR) - Obhajca Stanleyho pohára Los Angeles Kings vykročil do novej sezóny NHL neúspešne, keď v úvodnom dueli základnej časti podľahol pred vlastnými fanúšikmi San Jose Sharks hladko 0:4.

Zápasu predchádzal slávnostný ceremoniál, počas ktorého domáci klub vyvesil pod strop vypredanej haly Staples Center majstrovskú vlajku. Tá bude "kráľom" pripomínať druhý zisk Stanley Cupu v klubovej histórii.

Počas ceremónie robili "banneru" spoločnosť klubové legendy Rogie Vachon a Marcel Dionne, vlajku vešali kapitán tímu Dustin Brown spoločne s asistentmi Anže Kopitarom a Mattom Greenom. Na ľade nechýbala ani samotná jagavá trofej.

Oslavy však pokazili "žraloci", ktorí nemali s domácim tímom žiadne zľutovanie a dali mu štvorgólovú príučku.

Revanšovali sa tak súperovi za minulosezónne vyradenie v 1. kole play off, v ňom Kings otočili sériu z 0:3 na 4:3 a naštartovali sa k zisku pohára. Krídelník hostí Tommy Wingels sa pod výhru podpísal dvoma gólmi, oporou Sharks bol aj fínsky brankár Antti Niemi, ktorý zneškodnil všetkých 34 striel domácich a sezónu tak odštartoval shutoutom.

O čisté konto ho mohol obrať Marián Gáborík, no v 35. minúte neuspel pri sólo nájazde. Slovenský útočník ohrozil Niemiho počas 16 a pol minútového pobytu na ľade celkovo dvakrát.