Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Svet filmu

Vyhľadávanie

Pridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia
ESTA víza do USA
dvd
28. 12. 2006

DVD novinky

DVD novinkyAž dve DVD novinky posledného mesiaca v roku 2006, ešte len čakajú na uvedenie v našich kinách. Zaujímavý western Proposition z pera Nicka Cavea (premiéra 11. januára) a prekvapivo poslabšia Bublina režiséra Stevena Soderbergha (premiéra 4. januára). Uvidíme, ako sa tento zaujímavý paradox premietne do návštevnosti kín. A aby som nezabudol – veľa skvelých DVD titulov v novom roku 2007!PROPOSITION
Veľkolepý a odvážny film napísaný hudobnou ikonou Nickom Cavom a režírovaný Johnom Hillcoatom. Obrazovo úžasný príbeh o oddanosti, zrade a odplate sa odohráva v austrálskom vnútrozemí na konci 19. storočia. Charlie Burns (Guy Pearce), renegát žijúci v krajine bez zákonov, je spoločne so svojimi bratmi hľadaný za vraždu. Keď je zatknutý, kapitán Stanley (Ray Winstone) mu ponúkne dohodu – aby zachránil svojho mladšieho brata Mika (Richard Wilson) pred šibenicou, musí nájsť a zabiť svojho staršieho psychopatického brata Arthura (Danny Huston)...
BUBLINA
Špecifikom nezávislého projektu Bublina je, že bol nakrúcaný digitálnou technikou, teda originálny nosič je digibeta a premietaním v amerických kinách zároveň začala aj jeho DVD distribúcia a vysielanie na platených televíznych kanáloch. Ale to je len technický, i keď nepochybne zaujímavý fakt. Nehľadiac naň ide o plnohodnotné audiovizuálne dielo. Príbeh sa odohráva v mestečku na hraniciach Ohia a Západnej Virgínie, hlavnými postavami sú zamestnanci továrne na bábiky. Práve priestor továrne a rutinná práca v nej dáva Soderberghovi široké možnosti na využitie pozoruhodného spôsobu filmárskeho popisu prostredia s frustrujúcou atmosférou lenivého, dusného plynutia času. Na tomto pozadí sa vytvára zvláštny milostný trojuholník medzi mladým Kylom, materskou Marthou a atraktívnou Rose. Film sleduje emocionálne premeny postáv, ktoré ústia do prekvapujúco tajomnej kriminálnej zápletky. Soderbergh pracoval počas nakrúcania s nehercami, využívajúc formu improvizácie v reálnych prostrediach a zároveň bol aj kameramanom (pseudonym Peter Andrews).
HOVOR S ŇOU
Reportér Marco sa zoznámi s toreádorskou hviezdou Lydiou. Obaja majú za sebou intenzívne vzťahy a ich vzájomná blízkosť sa stále narušuje odhaľovaním starých ale čerstvých rán. Lydia to nakoniec nevydrží a nechá sa nabrať býkom. Skončí v hlbokej kóme v nemocnici a Marco sa pri návštevách u nej zoznámi s ošetrovateľom Benignom, ktorý sa už štyri roky stará o inú pacientku - Aliciu, žiačku baletnej školy, do ktorej bol platonicky zaľúbený už pred jej autonehodou. Na Marcovo prekvapenie je Benigno so svojim zdanlivo nenaplneným životom maximálne spokojný a Marco začína svojho nového priateľa čoraz viac obdivovať... (recenzia filmu)


AUTÁ
Rodinná animovaná komédia od tvorcov filmu Hľadá sa Nemo a Rodinka Úžasných. Vo svete, ktorý je celkom ako náš, neexistujú ľudia – len autá, vykonávajúce ľudské činnosti. Potravou je benzín, topánkami sú pneumatiky, obvodným lekárom je miestny automechanik. Film je plný vtipných, čarovných a milých postáv. Tak ako predchádzajúcich šesť filmov spoločnosti Pixar aj film AUTÁ má všetky predpoklady na to, aby sa zapáčil čo najširšiemu publiku. (recenzia filmu)
PIRÁTI KARIBIKU: TRUHLICA MŔTVEHO MUŽA
Po obrovskom úspechu filmu Piráti Karibiku: Kliatba Čiernej perly sa Kapitán Jack Sparrow (Johnny Depp) opäť vydáva na more, aby splatil dlh krvi legendárnemu pirátovi Davey Jonesovi, vládcovi morských hlbín a kapitánovi Bludného Holanďana, prízračnej lode, ktorej posádku tvoria duchovia utopených námorníkov. Will Turner a Elisabeth Swann pripravujú svadbu, ale svoje plány musia odložiť, keď sa nechtiac opäť zapletú s Jackom. Ten musí nájsť legendárnu Truhlicu mŕtveho muža alebo sa navždy vzdať svojej duše v prospech Daveyho Jonesa. Druhý diel Pirátov Karibiku je ešte viac prešpikovaný nadprirodzenými bytosťami a špeciálnymi efektmi. Okrem mŕtvych námroníkov z posádky Daveyho Jonesa, ktorí sú napoly morské živočíchy a napoly ľudia, je tu Bludný Holanďan, legendárna loď, križujúca v hlbinách a Kraken, gigantický hlavonožec. Zároveň s Truhlicou mŕtveho muža sa začalo aj nakrúcanie posledného, tretieho dielu Pirátov Karibiku, ktorý príde do kín na celom svete 25. mája 2007 a na Slovensku už 24. mája. (recenzia filmu)
POSEIDON  (2DVD)
Remake slávneho Dobrodružstva Poseidonu o obrovskej ľodi, ktorá sa prevráti a začne naberať vodu od režiséra Wolfganga Petersena (Trója, Dokonalá búrka). Rozpočet remaku je 140 miliónov dolárov. Luxusná zaoceánska loď Poseidon je jedinečná – je vyššia ako dvadsaťposchodový dom, honosí sa 800 kajutami a 13 palubami. Túto noc sa väčšina pasažierov zišla v hlavnej tanečnej sále, aby privítala Nový rok vo veľkom štýle. Šampanské je rozliate, kapitán Bradford (Andre Braugher) predniesol prípitok, kapela (vedená Fergie z The Black Eyed Peas) začína hrať svoju verziu piesne Auld Lang Syne. Medzitým si prvý dôstojník na mostíku všimne obrovskú vlnu – vyše 30 metrov vysokú, valiacu sa desivou rýchlosťou smerom na loď. Snaží sa otočiť loď a vyhnúť sa najsilnejšej časti vlny, no je už neskoro... Vlna naráža obrovskou silou, loď sa len krátko zakymáca a vzápätí sa prevráti hore dnom. (recenzia filmu)


TRISTAN & ISOLDA
Mnohí veria, že sa to naozaj stalo (a teraz nemám na mysli Da Vinciho kód). Podľa starej keltskej povesti bol Tristan kráľovským synom. Skoro po narodení sa stal sirotou, napriek tomu sa mu dostalo rytierskeho vychovania. Vyrástol v krásneho čestného muža. Usadil sa na dvore svojho strýka, lorda Marca. Pomohol mu zvíťaziť nad mnohými nepriateľmi. Keď sa potom lord Marc mal stať kráľom, musel sa oženiť. Jeho vyvolenou sa stala krásna Isolda. Výpravný historický veľkofilm o vášnivom milostnom vzťahu medzi vznešeným rytierom a budúcou kráľovnou Anglicka. (recenzia filmu)
KTO SA BOJÍ VIRGINIE WOOLFOVEJ?
Príbeh starnúceho profesora a jeho ženy (dcéry rektora), ktorí si spestrujú život vymyslenými príbehmi a množstvom krutých hier, prostredníctvom ktorých si vzájomne rozdierajú duše (pravdepodobne preto, aby si dokázali, že ešte žijú). Príbeh sledujeme spolu s mladšou dvojicou, ktorá stojí takmer na počiatku ich vzťahu a kariéry a na rozdiel od starších ešte má zábrany - "predstiera" nielen ostatným, ale aj sebe najrôznejšie ilúzie o živote. Čo bolo v 60-tych rokoch nové a prekvapivé, dnes nás už natoľko nezaskočí, ale o to viac nás láka voyerstvo, nazeranie za záclonku citov a nočných môr niekoho cudzieho. (recenzia filmu)
SVÁKO RAGAN
Úsmevný príbeh zo života garbiarov na brezovských kopaniciach podľa predlohy Ela Šándora. Film využíva miestny brezovský a myjavský dialekt.

DVD novinky

Autor: Peter Konečný
Zdroj: Kinema