Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Svet filmu

Vyhľadávanie

Pridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia
ESTA víza do USA
dvd
27. 06. 2007

DVD novinky

DVD novinkyLetné prázdniny už netrpezlivo klopú na dvere, a to značí dostatok času na sledovanie DVD titulov. Ani tentoraz sa náš prehľad nezaobíde bez aktuálnych 9 DVD noviniek.ŽIVOTY TÝCH DRUHÝCH Píše sa rok 1984 a do pádu obávaného režimu vo východnom Nemecku zostáva necelých šesť rokov. Vládnuca Jednotná socialistická strana upevňuje svoju pozíciu pomocou nemilosrdného systému monitorovania a manipulácie s potenciálne nebezpečnými osobami, na čo využíva tajnú políciu Stasi. Verný stúpenec režimu, kapitán Gerd Wiesler (Ulrich Mühe) sa v snahe o kariérny postup pustí do zhromažďovania kompromitujúcich dôkazov proti známemu divadelnému dramatikovi Georgovi Dreymanovi (Sebastian Koch) a jeho atraktívnej priateľke Christe-Marii Sieland (Martina Gedeck), ktorá krátko predtým učarovala ministrovi kultúry Brunovi Hempfovi (Thomas Thieme). Len čo sa však do sveta dvoch divadelných hviezd ponorí, začne byť ich životmi fascinovaný a uvedomí si obmedzenosť svojej vlastnej existencie.  (recenzia filmu)
ŠŤASTIE NA DOSAH Chris Gardner (Will Smith) je otec trojčlennej rodiny, ktorý sa zúfalo snaží nájsť takú prácu, aby dokázal uživiť seba a svojich najbližších. Napriek tomu, že vyvíja obrovské úsilie, aby udržal rodinu nad vodou, matka (Thandie Newton) jeho päťročného syna Christophera (Jaden Christopher Syre Smith) už nedokáže vzdorovať psychickému stresu z permanentnej finančnej krízy a po ťažkom rozhodovaní ich opustí. Chris, ktorý je teraz slobodným otcom, sa aj naďalej všetkými možnými spôsobmi snaží nájsť lepšie platenú prácu. Nakoniec dostane možnosť prihlásiť sa na prax do prestížnej firmy, ktorá sa zaoberá obchodom s akciami. Napriek tomu, že sa v úvodnej fáze musí zaobísť bez akejkoľvek finančnej odmeny, ponuku prijme a dúfa, že na konci stáže na neho čaká regulárna pracovná ponuka a s ňou aj sľubná budúcnosť. Vzhľadom k nulovým príjmom je však aj so svojim synom náhle vyhodený z bytu a donútený prespávať v útulkoch pre bezdomovcov, na autobusových zástavkách, na verejných záchodoch a ďalších miestach, kde je to len trochu možné. Aj napriek všetkým nástrahám osudu však Chris nijako nepoľavuje vo svojej snahe byť milujúcim a starostlivým otcom, v čom mu najviac pomáhajú láska a dôvera, ktorú doňho Christopher vkladá.  (recenzia filmu)
GOYOVE PRÍZRAKY Najnovší film Miloša Formana (Prelet nad kukučím hniezdom, Amadeus) inšpirovaný životom slávneho španielskeho maliara Francesca Goyu. Príbeh sa odohráva v roku 1792, kedy Goya nastúpil na španielsky kráľovský dvor ako dvorný maliar. Dej je založený na vzťahu Goyu (Stellan Skarsgĺrd) a jeho múzy Ines (Natalie Portman). V časoch, kedy sa Európou ako morová nákaza šírila francúzska revolúcia, posilnila katolícka cirkev v Španielsku svoju moc obnovením inkvizície, čo malo zastrašiť obyvateľstvo túžiace po revolúcii a absolútnej nezávislosti na akejkoľvek despotickej autorite.  (recenzia filmu)


HAZARD Hráčska vášeň prináša príbehy deviatich rôznych, vzájomne sa nepoznajúcich ľudí, ktorým zničila život. Carolyn Carver (Kim Basinger) je spisovateľkou s hráčskou vášňou, ktorá ničí svoje manželstvo a rodinu. Ďalej tu vystupuje univerzitná basketbalová hviezda, ktorá riskuje, aby bratovi Clydovi (Forest Whitaker) oplatila starostlivosť a pomohla mu. Bezvýznamný bookmaker sa pokúša nakloniť si lásku svojho života, Veronicu (Carla Gugino) a sadistický kriminálnik Victor (Tim Roth) sa snaží ovládnuť celý svet. Detektív Brunner (Kelsey Grammar) zasa pátra po príčinách záhadnej smrti. Všetko sa kulminuje až do bodu, kedy budú ich životy buď stratené alebo napravené.
MALÉ DETI V hlavných úlohách tejto romantickej drámy z pera na Oscara nominovaného scenáristu a režiséra Todda Fielda uvidíte Kate Winslet, Jennifer Connelly a Patricka Wilsona. V centre príbehu stojí skupina mladých manželských párov, ktoré sa stretávajú na detských ihriskách, na plavárňach a na uliciach ich malej komunity. Ich životy sa pretínajú často prekvapivým až potenciálne nebezpečným spôsobom.  (recenzia filmu)
PRAVIDLA LŽI Dvanásť ľudí, ktorí sa nechali dobrovoľne zavrieť na statku na Šumave. Dobrovoľne sa zriekli slobody. Manuálne pracujú, živia sami seba a navzájom si pomáhajú prekročiť svoju minulosť. Na jeden rok. Vzťahy sú rovnoprávne: nikto nemôže mať hlavné slovo. Zakázané sú erotické vzťahy. No vydržte to, keď sú muži a ženy spolu a tém na rozhovory je tak málo. Za porušenie pravidiel komunity však hrozí vylúčenie. Pracujú nervy a pudy. Jolana (Petra Jungmanová) je slabé dievča a Milan (Jiří Langmajer) zase silný chlap. Porušovať pravidlá tam, kde sa toľko hrá na pravdu, znamená rozvrátiť všetko a ohroziť všetkých. Čoskoro medzi nich príde niekto nový (David Švehlík). A niekto ďalší (Igor Chmela) si potom spomenie, že jedna smrť tam vonku, bola vraždou. Náhody neexistujú. Zabíjal niekto z nich. Čo malo byť dávno mŕtve, sa vrátilo. Nálož pod domom začala odpočítavať. Ide o to, ako rýchlo sa zo zmätku vynorí konkrétne meno – a či to meno je skutočne menom vraha.


MUŽ PROTI MUŽOVI Občianska vojna skončila pred piatimi rokmi, ale niektoré rany jednoducho čas nezacelí. Naopak, skôr priživuje hlad po pomste. A práve tá ženie plukovníka Carvera (Liam Neeson) vpred za tým, kto navždy poznamenal jeho život - za Gideonem (Pierce Brosnan).
SMRŤ V RAJI Tom Selleck (Traja muži a nemluvňa, televízny seriál Magnum) sa vracia ako policajný šéf Jesse Stone v ďalšom vzrušujúcom pokračovaní série, nakrútenej podľa tajomných detektívnych príbehov autora Roberta B. Parkera. Ako nový policajný šéf mestečka Paradise v štáte Massachussets sa musí Jesse Stone ihneď pustiť do vyšetrovania brutálnej vraždy mladého problémového dievčaťa, ktorého mŕtvolu našli v miestnom jazere. Stone sa čoskoro dozvedá, že zavraždené dievča predtým v škole bývalo premiantkou, no potom sa – akoby vnútorne zranené – vydalo na cestu sebazničenia, ktorá sa skončila jej skorou smrťou. Nedostatok dôkazov privádza bývalého losangeleského policajta do Bostonu, ale reakcia miestneho podsvetia nie je príliš prívetivá. Stoneova situácia sa ešte zhoršuje, keď sa musí vyrovnať s prípadom domáceho násilia, ktorý vyvrcholí smrťou. Do toho všetkého zvádza súboj so svojím sklonom k alkoholu, s bývalou manželkou a so skutočne katastrofálnym ľúbostným životom. S rastúcim množstvom informácií o nešťastnej minulosti dievčaťa začína mať Stone podozrenie, že bostonský svet bohatých ľudí môže so všetkým súvisieť a jeho posadnutosť prípadom rastie. Stone je rozhodnutý, že vraha z rajského mesta Paradise odovzdá do rúk spravodlivosti za akúkoľvek cenu.
ZMEŠKANÝ HOVOR 2 Kyoko je učiteľkou v materskej škôlke a po večeroch chodí na kurzy detskej terapie. Vďaka zaneprázdnenému programu nemá čas na svojho priateľa, fotografa Naoto. Jedného dňa chce Kyoko Naotoa prekvapiť v čínskej reštaurácií, kde si privyrabáva. Akonáhle dorazí, jej telefón začne zvoniť známou melódiou. Oba ju dobre poznajú. Je to vyzváňanie, ktorá signalizuje smrť. Obaja si totiž pamätajú tú tragédiu – nahrávky vlastného hrôzostrašného kriku a nevyhnuteľnosť smrti. 

DVD novinky

Autor: Michal Šmajda
Zdroj: Kinema