Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - Správy


Pridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Z domova

15. marca 2019

Kiska prevezme v Bruseli Európsku cenu za ľudské práva Sintov a RómovNa archívnej snímke prezident SR Andrej Kiska.Zdieľať
Na archívnej snímke prezident SR Andrej Kiska. Foto: TASR - Jakub Kotian
Brusel/Bratislava 15. marca (TASR) - Tlačová agentúra Slovenskej republiky (TASR) bude v dňoch 18.–19. marca pokrývať pracovnú cestu prezidenta SR Andreja Kisku v Bruseli, ktorá je prvou zo série rozlúčkových návštev pred ukončením jeho mandátu 15. júna 2019.


Prezident sa v utorok 19. marca 2019 stretne s predsedom Európskej komisie Jeanom-Claudom Junckerom a predsedom Európskej rady Donaldom Tuskom. Hlavnou témou ich rozhovorov budú nadchádzajúce voľby do Európskeho parlamentu a aktuálne dianie na pôde EÚ.

Prezident Kiska v Bruseli prevezme tiež Európsku cenu za ľudské práva Sintov a Rómov za svoju aktivitu v boji proti prejavom rasizmu a diskriminácie a proti vyčleňovaniu Rómov zo spoločnosti.  

Súčasťou programu návštevy bude aj diskusia prezidenta Kisku so Slovákmi pôsobiacimi v Bruseli a stretnutie s diplomatmi zastupujúcimi Slovensko v Európskej únii a NATO.

Osobitný spravodajca TASR Erik Rédli a fotoreportér Jakub Kotian budú z tejto pracovnej cesty prinášať textové a multimediálne spravodajstvo.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Košickí odborári chcú poukázať na potrebu zvýšenia miezd protestom
<< predchádzajúci článok
Rezort zahraničia v súvislosti s Novým Zélandom Slováci nekontaktovali

Kiska prevezme v Bruseli Európsku cenu za ľudské práva Sintov a Rómov - diskusné fórum čitateľov