Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. apríla 2013

Klaus podporil manželku, chce ju za veľvyslankyňu v SRBývalý český prezident Václav Klaus sa v utotok po týždňoch mlčania vyjadril ku kauze okolo možného vymenovania jeho manželky Klaudie za novú veľvyslankyňu na Slovensku. Niekdajší šéf ...Zdieľať
vaclav klaus PRAHA 30. apríla (WEBNOVINY) - Bývalý český prezident Václav Klaus sa v utotok po týždňoch mlčania vyjadril ku kauze okolo možného vymenovania jeho manželky Klaudie za novú veľvyslankyňu na Slovensku.


Niekdajší šéf Pražského hradu vyvrátil dohady, že ju v tejto veci nepodporuje a vyjadril nádej, že bývalá prvá dáma ČR bude mať možnosť získať túto prestížnu funkciu. "To je nezmysel, ja by som jej ten post veľmi prial," cituje Klausa spravodajský portál iDNES.cz.

Klausovú navrhuje za veľvyslankyňu v Bratislave nový český prezident Miloš Zeman. Minister zahraničných vecí Karel Schwarzenberg, s ktorým sa Zeman stretol v priamom súboji o post hlavy štátu, s tým však nesúhlasí.

Schwarzenberg ešte v apríli uviedol, že pokiaľ premiér Petr Nečas napriek jeho nesúhlasu Klausovú vymenuje, jeho strana TOP 09 opustí vládu. "Pán premiér si musí uvedomiť, že by to bol jeho posledný akt ako premiéra. A neodišiel by som len ja - to by nikomu neprekážalo - ale celá strana by odišla z koalície i z vlády," povedal minister denníku Právo.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Skupina VÚB s 16%-ným nárastom prevádzkového zisku
<< predchádzajúci článok
Solídny prvý kvartál roku 2013 pre BASF

Klaus podporil manželku, chce ju za veľvyslankyňu v SR - diskusné fórum čitateľov