Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. marca 2010

Klesne dotácia obciam za výkon v stavebníctveŠtátna dotácia obciam na jedného obyvateľa, pokrývajúca náklady preneseného výkonu štátnej správy na úseku stavebného poriadku a bývania, sa má od ...Zdieľať
Igor Štefanov

Foto: SITA

BRATISLAVA 12. marca (WEBNOVINY) - Štátna dotácia obciam na jedného obyvateľa, pokrývajúca náklady preneseného výkonu štátnej správy na úseku stavebného poriadku a bývania, sa má od mája tohto roka znížiť z terajších 0,87 na 0,61 eura a z 0,20 na 0,14 eura. Navrhnuté zmeny vo výnose ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja o poskytovaní dotácie zo štátneho rozpočtu obciam na uvedené účely podpísal ešte pred svojím odvolaním z funkcie ministra Igor Štefanov (SNS). Navrhovanú úpravu výnosu predložil rezort výstavby do pripomienkového konania.

Ministerstvo výstavby muselo predložiť zmenu výnosu na základe uznesenia vlády z 30. septembra minulého roka k návrhu rozpočtu verejnej správy na roky 2010 až 2012. Rezort výstavby navrhuje účinnosť výnosu na 1. mája vzhľadom na to, že novela zákona o pomoci a podpore poskytovanej z fondov Európskej spoločenstva nadobudne účinnosť 1. apríla. Novela dopĺňa aj zákon o rozpočtových pravidlách verejnej správy.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
KAZACHSTAN:Po pretrhnutí hrádze sa utopilo 25 ľudí
<< predchádzajúci článok
SDKÚ: Nespokojní s výberom hostí do relácie STV

Klesne dotácia obciam za výkon v stavebníctve - diskusné fórum čitateľov