08. augusta 2009

Kližan potúpil do finále dvojhry na turnaji ITF v Stupave

Slovenský tenista Martin Kližan zvíťazil v sobotňajšom stretnutí semifinále dvojhry na turnaji ITF Futures Miroplast Open 2009 v Stupave (dotácia 10 000 USD, antuka) nad nenasadeným Slovincom Aljažom ...

STUPAVA 8. augusta (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Martin Kližan zvíťazil v sobotňajšom stretnutí semifinále dvojhry na turnaji ITF Futures Miroplast Open 2009 v Stupave (dotácia 10 000 USD, antuka) nad nenasadeným Slovincom Aljažom Bedenem 7:5, 6:3. Dvadsaťročný ľavou rukou hrajúci Bratislavčan nasadený ako tretí si v nedeľňajšom súboji o miestny singlový titul zmeria sily so šestkou "pavúka", Čechom Jiřím Školoudíkom, a to už od 10.10 h.

Pre Ladislavom Simonom vedeného šampióna zo súťaže chlapcov na parížskom antukovom grandslamovom Roland Garros 2006 Kližana (328. v renkingu), ktorý sa nedávno v chorvátskom Umagu zásluhou prieniku z kvalifikácie objavil po dvoch rokoch v hlavnej súťaži na základnom okruhu ATP, by to v prípade stupavského úspechu bola premiérová turnajová trofej medzi seniormi.

Pôvodná informácia o Kližanovom finálovom triumfe bez boja, ktorú priniesla internetová stránka Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF), bola chybná, čo pre agentúru SITA potvrdil samotný Kližan na základe konzultácie so Školoudíkom, ale aj riaditeľ tohto podujatia Peter Čížek.
V sobotňajšom finále štvorhry Poliaci Mateusz Kowalczyk a Grzegorz Panfil potvrdili nasadenie. Jednotky deblového žrebu zvíťazili nad dvojkami, Rakúšanmi Richardom Ruckelshausenom a Bertramom Steinbergerom, 6:4, 7:6 (6).

Dvojhra - semifinále:
Martin Kližan (3-SR) - Aljaž Bedene (Slovin.) 7:5, 6:3
Jiří Školoudík (6-ČR) - Michael Linzer (Rak.) 6:0, 6:4

Štvorhra - finále:
Mateusz Kowalczyk, Grzegorz Panfil (1-Poľ.) - Richard Ruckelshausen, Bertram Steinberger (2-Rak.) 6:4, 7:6 (6)