29. mája 2013

Kližan so Zelenayom vypadli na RG v prvom kole štvorhry

Slovenskí tenisti Martin Kližan a Igor Zelenay prehrali v stredajšom zápase 1. kola štvorhry mužov na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži s takisto nenasadenými Američanmi Ericom ...

martin klizan PARÍŽ 29. mája (WEBNOVINY) - Slovenskí tenisti Martin Kližan a Igor Zelenay prehrali v stredajšom zápase 1. kola štvorhry mužov na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži s takisto nenasadenými Američanmi Ericom Butoracom a Jackom Sockom za 65 minút dvakrát 4:6.

Slováci inkasovali brejk hneď v úvodnom geme pri podaní Zelenaya, a to z 30:15. V deviatej hre, keď opäť servoval Zelenay, síce pustili súperov zo svojho náskoku 40:0 na zhodu najmä vinou dvoch dvojchýb, napokon však ešte znížili na 4:5.

Na returne v desiatom geme proti Sockovi však nedostali reálnu šancu. Za stavu 2:1 v druhej časti nezužitkovali dva brejkbaly za sebou proti Butoracovi a od stavu 3:2 klesli na 3:5 (brejk proti Zelenayovi na 3:4). Na returne v ôsmom geme Slováci nič nevyťažili z nádejného náskoku 30:0 - 3:5. Kližan ešte cez 30:30 upravil na 4:5, ale Sock potom v pohode odpodával Američanov k postupu.

Kližan vo štvrtok v 2. kole dvojhry vyzve sedemnásobného a úradujúceho šampióna medzinárodných otvorených majstrovstiev Francúzska, Španiela Rafaela Nadala.

Štvorhra mužov - 1. kolo:

Eric Butorac, Jack Sock (USA) - Martin Kližan, Igor Zelenay (SR) 6:4, 6:4 za 65 minút (29, 36)