Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. februára 2023

Klus by mal svoju nomináciu na zástupcu pri Európskom dvore audítorov stiahnuť, Hlas ju prirovnáva k politickej korupciiOpozičná strana Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) vyzýva poslanca Národnej rady SR (NR SR)Zdieľať
ttny tajomnk martin klus na videokonferencii ministrov zahraninch vec lenskch ttov e_49730696103_o 676x451 2.2.2023 (Webnoviny.sk) - Opozičná strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) vyzýva poslanca Národnej rady SR (NR SR) Martina Klusa, aby stiahol súhlas so svojou nomináciou na slovenského zástupcu pri Európskom dvore audítorov, kam ho nominovala Vláda SR.

Pekné miestečko


Považujú to za príklad politickej korupcie, keďže Klus pri dôležitých hlasovaniach podržal vládu a zahlasoval i za septembrový termín volieb. Strana poslala svoje stanovisko v tlačovej správe.

„Jeho konanie v parlamente bolo zásadne ovplyvnené týmto prísľubom, pretože bez ohľadu na negatívne dôsledky tohto hlasovania pre ľudí na Slovensku vedel, že tu nebude žiť a bude mať pekné miestečko, s platom viac ako 20-tisíc eur v zahraničí," uviedol poslanec NR SR zo strany Hlas-SD Matúš Šutaj-Eštok.

Profesionálne a kvalifikačné kritéria


Doplnil, že vláda rozhodla o Klusovi neberúc do úvahy, že nespĺňa základné profesionálne a kvalifikačné kritériá v oblasti vzdelania, praxe ani odbornosti.

„To sú tí odborníci, namiesto našich ľudí. Ak má Martin Klus kožu na tvári, stiahne svoj súhlas pod vládnu nomináciu. Ak tak neurobí, vyzývam pani prezidentku, aby vyslovila nesúhlas s touto nomináciou, ktorá je politickou korupciou v priamom prenose," zakončil Šutaj-Eštok.


Zdroj: Webnoviny.sk - Klus by mal svoju nomináciu na zástupcu pri Európskom dvore audítorov stiahnuť, Hlas ju prirovnáva k politickej korupcii © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pradiareň 1900 je prvou rekonštruovanou budovou na Slovensku s výnimočným certifikátom BREEAM Outstanding
<< predchádzajúci článok
Potraviny KRAJ sú aj v tomto roku partnerom športových podujatí