Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. marca 2023

Klus sa členom Európskeho dvora audítorov nestane, vo výbore europarlamentu nedostal ani jeden hlasVýbor pre kontrolu rozpočtu Európskeho parlamentu (EP) vydal negatívne stanovisko k slovenskému kandidátovi na členaZdieľať
klus 676x451 22.3.2023  - Výbor pre kontrolu rozpočtu Európskeho parlamentu (EP) vydal negatívne stanovisko k slovenskému kandidátovi na člena Európskeho dvora audítorov Martinovi Klusovi.


Ako informoval tlačový odbor EP, kandidatúru poslanca slovenského parlamentu nepodporilo 20 členov, pričom nikto nehlasoval za a traja sa hlasovania zdržali.

Balko skončil vlani v máji


Mandát predchádzajúceho slovenského člena Európskeho dvora audítorov Ladislava Balka sa skončil 6. mája minulého roka.

„Celý Európsky parlament bude hlasovať o odporúčaní výboru na nasledujúcej plenárnej schôdzi v Bruseli 29. až 30. marca," informoval tlačový odbor.

Klus vraj požiadavky spĺňal


Vláda ešte koncom januára tohto roka schválila nomináciu Martina Klusa ako kandidáta Slovenskej republiky za člena Európskeho dvora audítorov.

Klus podľa návrhu spĺňa požiadavku nezávislej a osobitne kvalifikovanej osobnosti vzhľadom na jeho skúsenosti zo zastávania vysokých štátnych funkcií, konkrétne z jeho pôsobenia ako štátneho tajomníka na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.


Zdroj: SITA.sk - Klus sa členom Európskeho dvora audítorov nestane, vo výbore europarlamentu nedostal ani jeden hlas © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Klus vidí za svojím neúspechom Sulíka, podľa Nicholsonovej sprevádzal verejné vypočutie silný lobing (24. 3. 2023)
 Prezidentka Čaputová požiadala Hegera, aby vláda stiahla nomináciu Klusa (23. 3. 2023)
 Podľa Nicholsonovej sprevádzal verejné vypočutie poslanca Klusa vo výbore silný lobing, aby nebol zvolený (23. 3. 2023)nasledujúci článok >>
Nemecká polícia opäť zasiahla proti krajne pravicovým Ríšskym občanom, počas razií postrelili policajta
<< predchádzajúci článok
Švédski poslanci drvivou väčšinou schválili vstup krajiny do NATO