Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

04. novembra 2011

Kniha o Steveovi Jobsovi láme rekordy v predajnostiSteve Jobs kritizuje Billa Gatesa Autor Walter Isaacson dostal autorizáciu na napísanie knihy po tom, ako s ním Jobs vo svojich posledných dňoch na diele intenzívne spolupracoval. V životopise Jobs bez zábran ...Zdieľať
steve jobs Steve Jobs kritizuje Billa Gatesa


Autor Walter Isaacson dostal autorizáciu na napísanie knihy po tom, ako s ním Jobs vo svojich posledných dňoch na diele intenzívne spolupracoval.

V životopise Jobs bez zábran kritizuje spoluzakladateľa Microsoftu Billa Gatesa, ktorý bol jeho dlhoročným rivalom v podnikaní. "Bill vlastne nemá predstavivosť a nikdy nič nevynašiel, preto si myslím, že sa cíti lepšie na poli filantropie ako na poli technológie," povedal Isaacsonovi pri jednom z mnohých rozhovorov. "Jednoducho nehanebne obral o nápady iných ľudí," dodal. Bill Gates odmietol na kritiku reagovať, vyjadril sa, že mu na tom vôbec nezáleží. 

BRATISLAVA 4. novembra  - Životopis zosnulého spoluzakladateľa spoločnosti Apple Stevea Jobsa sa hneď v prvý týždeň predaja umiestnil na prvom mieste amerického knižného rebríčka s počtom 379-tisíc predaných výtlačkov.

Titul s jednoduchým názvom Steve Jobs je jedinou autorizovanou biografiou niekdajšieho šéfa počítačového gigantu Apple, ktorý len pred mesiacom zomrel na zástavu dýchania spôsobenú rakovinou pankreasu.

Kniha od bývalého redaktora magazínu Times Waltera Isaacsona sa predávala trojnásobne lepšie než titul, ktorý obsadil druhú priečku. Už teraz, po šiestich dňoch na americkom trhu, sa stala osemnástou najpredávanejšou knihou roka. Odborníci tvrdia, že do konca roka sa zrejme dostane do prvej desiatky.

Podľa najväčšieho online predajcu kníh na svete Amazon kniha zrejme v predajnosti prekoná všetky ostatné tituly, ktoré spoločnosť predala a má potenciál stať sa najpredávanejšou knihou roku 2011. Práva na filmové spracovanie biografie už kúpila spoločnosť Sony.

Úspech sa črtá aj na slovenskom trhu. Titul síce u nás vychádza 21.11. 2011, ale už teraz sa nachádza v rebríčku najpredávanejších kníh internetového kníhkupectva Martinus.sk.

Informácie pochádzajú z agentúry Reuters a webstránok www.dailymail.co.uk a www.martinus.sk.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Súkromná rozlúčka so spoluzakladateľom Applu bude v nedeľu (15. 10. 2011)
 Steve Jobs zomrel na zástavu dýchania spôsobenú nádorom (11. 10. 2011)
 Biografia Steva Jobsa vyjde už v októbri (7. 10. 2011)
 Zomrel Steve Jobs, spoluzakladateľ firmy Apple (6. 10. 2011)
 Steve Jobs videl potenciál tam, kde sa iní vzdali (6. 10. 2011)
 Záujem o biografiu Steva Jobsa sa dramaticky zvýšil (6. 10. 2011)
 Reakcie osobností na úmrtie Stevea Jobsa (6. 10. 2011)nasledujúci článok >>
Ultrabooky – čo sú zač, odkiaľ prišli a kam smerujú?
<< predchádzajúci článok
Milan Lasica sa stal starým otcom