Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. septembra 2021

Koalícia hodila do Dunaja 600-tisíc podpisov, Pellegrinimu sa rozplynula akákoľvek nádej o konaní referenda (video)Všetky legálne a zákonné snahy o vypísanie referenda o predčasných parlamentných voľbách boli vládnou koalíciou ...Zdieľať
bp_8958 676x482 23.9.2021 (Webnoviny.sk) - Všetky legálne a zákonné snahy o vypísanie referenda o predčasných parlamentných voľbách boli vládnou koalíciou zmarené.


Na štvrtkovej tlačovej konferencii to povedal líder strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini s tým, že akákoľvek nádej o konaní referenda sa rozplynula a 600-tisíc podpisov občanov „hodila koalícia do Dunaja".

Referendum by bolo úspešné


„Koalícia si uvedomila, že referendum by bolo po rokoch úspešné a ľudia by ich hnali z funkcií preč. Preto prijali kroky, aby referendum nebolo vyhlásené a snažia sa čo najdlhšie udržať na svojich postoch," myslí si Pellegrini.

V strane Hlas-SD preto budú podľa jeho slov robiť všetko pre to, aby sa táto vláda čo najskôr „porúčala do zabudnutia".

Chýba im desať podpisov


Pellegrini verí, že nezaradení poslanci a členovia Hlasu-SD získajú desať chýbajúcich podpisov na zvolanie mimoriadnej schôdze, na ktorej chcú vysloviť nedôveru celej vláde.

Strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) 21. septembra vyhlásila, že dodá Hlasu-SD všetkých 26 podpisov na zvolanie tejto schôdze. Pellegrini dnes na tlačovej konferencii ozrejmil, že sa tak zatiaľ nestalo. Nateraz majú dodané podpisy od poslancov za stranu Republika a od nezaradených poslancov okolo Tomáša Tarabu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Koalícia hodila do Dunaja 600-tisíc podpisov, Pellegrinimu sa rozplynula akákoľvek nádej o konaní referenda (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
PS vyzýva koalíciu na zrušenie vysokých trestov za marihuanu, inak podá do parlamentu vlastný návrh
<< predchádzajúci článok
Najvyšší súd sa dočasne presťahuje do nájomných priestorov, budova je v havarijnom stave

Koalícia hodila do Dunaja 600-tisíc podpisov, Pellegrinimu sa rozplynula akákoľvek nádej o konaní referenda (video) - diskusné fórum čitateľov