Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. februára 2019

Koalícia pod vedením USA zasiahla v Sýrii mešitu využívanú ISKoalícia pod vedením USA zasiahla pri útoku na východe Sýrie mešitu, využívanú extrémistickou organizáciou Islamský štát (IS) ako veliteľstvo a kontrolné centrum. ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Bejrút/Damask 12. februára (TASR) - Koalícia pod vedením USA zasiahla pri útoku na východe Sýrie mešitu, využívanú extrémistickou organizáciou Islamský štát (IS) ako veliteľstvo a kontrolné centrum. V utorok o tom informovala samotná koalícia.


Útok podnikla koalícia v pondelok aj za podpory Sýrskych demokratických síl (SDF), vedených kurdskými jednotkami. SDF bojujú s cieľom vyhnať extrémistov IS z ich poslednej maličkej bašty na východe Sýrie neďaleko hraníc s Irakom.

Koalícia na čele so Spojenými štátmi uviedla, že IS využíval mešitu na riadenie útokov a samovražedných atentátov bombami uloženými v aute, ktorých cieľom boli práve SDF.

Vo vyhlásení bol citovaný zástupca veliteľa koalície generálmajor Christopher Ghika, podľa ktorého "táto mešita stratila svoj štatút ochrany, keď si ju IS úmyselne zvolil za veliteľské a kontrolné centrum".

SDF v sobotu 9. februára začali po dlhých mesiacoch bojov poslednú ofenzívu zameranú na vyčistenie oblasti od militantov Islamského štátu, pripomenula tlačová agentúra AP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
J. Žitňanská nebude kandidovať v nadchádzajúcich voľbách do EP
<< predchádzajúci článok
V Gruzínsku monitorujú separatistické územia aj Slováci

Koalícia pod vedením USA zasiahla v Sýrii mešitu využívanú IS - diskusné fórum čitateľov