![]() |
| Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
|
Pondelok 3.11.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
|
Meniny má Hubert
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
|
|
|
|
|
|
|
|
04. novembra 2014
Koalícia v Košiciach trvá na spoločnom kandidátovi na primátora
Na snímke starosta Mestskej časti Košice - Západ a kandidát na primátora Košíc Rudolf Bauer.
Zdieľať
Na snímke starosta Mestskej časti Košice – Západ a kandidát na primátora Košíc Rudolf Bauer. Foto: TASR/František IvánV tejto dohode sa pravicové strany majú zaviazať, že po voľbách nebudú spolupracovať so stranou Smer-SD a vytvoria spoločný poslanecký klub v mestskom zastupiteľstve.
Lucia Gurbáľová za pravicovú koalíciu Rudolfa Bauera k tomu uviedla, že Sieťou navrhovaná dohoda obsahuje body, ktoré sú zakomponované v koaličnej dohode už od marca 2014. „My sme spoluprácu so Smerom vylúčili už na začiatku a účasť na tejto dohode sme ponúkli i Sieti, no odmietla ju. Naša ponuka pre Sieť však stále platí,“ povedala Gurbáľová.
Zdôraznila, že pravicová koalícia je v princípe pripravená takúto dohodu opätovne podpísať, no za prvoradé pokladá dohodnúť sa na spoločnom kandidátovi na primátora.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR
