Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

13. novembra 2006

Kociana mrzia absencie Borbélya a ĎuricuJán Kocian chce byť vo svojej premiére na lavičke A-tímu SR proti Bulharom úspešnýZdieľať
Aktívnou hrou k dobrému výsledku. Také je motto nového trénera futbalistov Slovenska Jána Kociana pred stredajším prípravným súbojom s Bulharskom, ktorý bude zároveň jeho premiérou pri reprezentačnom kormidle. Kocian chce dať v súboji so silným súperom z Balkánu (hrá sa od 17.30 h v Žiline, priamy prenos STV2) priestor viacerým hráčom, ale zároveň nechce nič podceniť a v úvode stretnutia zrejme pošle na trávnik to najlepšie, čo má k dispozícii: "Mojou povinnosťou je pokúsiť sa o čo najlepší výsledok, ale to by mal povedať každý tréner. Hráči musia byť pripravení na zápas tak, že práve tento, hoci prípravný, je teraz pre nich ten najdôležitejší. O sile Bulharov však netreba pochybovať. V kvalifikácii ešte neprehrali, majú silné individuality. Máme k dispozícii kazetu z ich zápasu s Holandskom. Verím, že sa na nich pripravíme čo najlepšie."
Z hráčov, ktorých chcel mať na úvodnom zraze, chýba Kocianovi najmä Balázs Borbély, ktorého pre nabitý program neuvoľnil jeho nemecký zamestnávateľ, druholigový 1. FC Kaiserslautern. "Mrzí ma to najmä preto, že s ním rátam na špecifický post defenzívneho stredopoliara, na ktorom sme mali v poslednom čase v reprezentácii problémy. V Žiline s nami nebude ani zranený Ďurica, ktorý síce prišiel na zraz, no len zvítať sa so spoluhráčmi," povedal reprezentačný tréner. Kocian naznačil isté systémové zmeny v hernom prejave tímu oproti svojmu predchodcovi Dušanovi Galisovi. Pochopiteľne ich nechcel bližšie konkretizovať, lebo aj tak sa bude musieť v konečnom dôsledku zariadiť podľa aktuálneho vývoja situácie na trávniku. Pri tvorbe taktiky na zápas sa však možno poradí aj s bývalým reprezentačným trénerom. "Galis bude určite tiež v stredu v Žiline. Každá rada v tomto smere dobrá a jeho prítomnosť by mohla poslúžiť aj tomu, aby sa hráči prirodzenejšie vyrovnali s trénerskou zmenou," poznamenal reprezentačný tréner. Jedným z dvojice nováčikov v prvej Kocianovej nominácii je útočník MŠK Žilina Adam Nemec. Dvadsaťjedenročný kanonier je aktuálne s 11 gólmi najlepším strelcom nielen lídra Corgoň ligy, ale celej súťaže. "V Žiline je teraz futbalový boom, takže atmosféra by mala byť dobrá. Očakávam dobrý zápas, peknú divácku návštevu a verím, že s kvalitným súperom uhráme dobrý výsledok. Čo sa týka súpera, mená ako Božinov a Berbatov predstavujú veľkú útočnú silu. Myslím si, že nás určite potrápia," vyjadril sa mladý útočný hrot, ktorý by si mal v stredu premiérovo obliecť reprezentačný dres. Ďalším zaujímavým hráčom v Kocianovom výbere je skúsený 29-ročný stredopoliar Vladimír Janočko z vedúceho tímu rakúskej T-Mobile bundesligy Red Bull Salzburg. "Som rád, že som dostal ďalšiu šancu. Svojím výkonom chcem dokázať, že do reprezentácie ešte patrím," povedal možný špílmacher slovenského tímu.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Višňovský s gólom i asistenciou, Meszároš 0+1
<< predchádzajúci článok
"Chára bol Ottawa Senators," tvrdí Rivet

Kociana mrzia absencie Borbélya a Ďuricu - diskusné fórum čitateľov