Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. mája 2022

Kolíkovej ministerstvo pripravuje centrálnu analýzu povinností vyplývajúcich zo sankciíMinisterstvo spravodlivosti SR (MS SR) pripravuje centrálnu analýzu povinností vyplývajúcich z medzinárodných sankcií. Ako informoval agentúru SITA ...Zdieľať
bp_0255 676x451 14.5.2022 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo spravodlivosti SR (MS SR) pripravuje centrálnu analýzu povinností vyplývajúcich z medzinárodných sankcií. Ako informoval agentúru SITA Peter Bubla z tlačového oddelenia rezortu spravodlivosti, uznesenie vlády uložilo rezortom povinnosť analyzovať rozsah povinností vyplývajúcich z reštriktívnych opatrení.


Každý rezort si mal túto úlohu splniť sám. MS SR si nad rámec uznesenia vlády vyžiadalo vstupy od všetkých rezortov, na ktorých základe centrálnu analýzu pripraví. Bubla však skonštatoval, že vzhľadom na komplexnosť problematiky je potrebný dlhší čas, aby mohla byť analýza riadne spracovaná.


Vznik Ústrednej koordinačnej skupiny


V nadväznosti na uznesenia vlády vznikla aj Ústredná koordinačná skupina (ÚKS) pre vykonávanie medzinárodných sankcií, ktorá dočasne vykonáva úlohy národného koordinačného orgánu pre uvedenú problematiku.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktDo ÚKS boli nominovaní zástupcovia úradu vlády, podpredsedu vlády, všetkých ministerstiev, generálnej prokuratúry, Národnej banky Slovenska, Úradu geodézie, Úradu priemyselného vlastníctva, Národného bezpečnostného úradu, Štatistického úradu, Protimonopolného úradu, Úradu jadrového dozoru SR, Úradu pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo a Úradu pre verejné obstarávanie SR.


Zablokovanie vysielania staníc


„Pokiaľ ide o realizované kroky vyplývajúce z reštriktívnych opatrení, možno spomenúť napríklad prerušenie vykonávania rezortných zmlúv a aktivít s Ruskou federáciou v oblasti školstva, vedy a výskumu, ako aj interné rozhodnutie pozastaviť prípravu a schvaľovanie akýchkoľvek nových transakcii štátnej podpory exportu nielen na teritórium Ruska, ale aj Bieloruska,“ uviedol Bubla.

Taktiež bolo zablokované vysielanie staníc zo sankčných zoznamov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kolíkovej ministerstvo pripravuje centrálnu analýzu povinností vyplývajúcich zo sankcií © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fínsky prezident Niinistö telefonoval s Putinom, povedal mu o podaní prihlášky do členstva v NATO
<< predchádzajúci článok
Komerčnú budovu v Indii pohltil požiar, vyžiadal si viac ako 20 mŕtvych