Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. mája 2018

Komisár OSN podporil výzvy na vyšetrenie násilia v GazePalestínski demonštranti vykrikujú heslá a zapaľujú pneumatiky počas protestu na hraniciach Izraela s pásmom Gazy, archívna snímka.Zdieľať
Palestínski demonštranti vykrikujú heslá a zapaľujú pneumatiky počas protestu na hraniciach Izraela s pásmom Gazy, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Berlín 18. mája (TASR) - Existuje len "málo dôkazov" na to, že Izrael vyvinul úsilie minimalizovať straty na životoch počas palestínskych protestov, ku ktorým došlo začiatkom tohto týždňa v pohraničnej oblasti pásma Gazy. Povedal to v piatok vysoký komisár OSN pre ľudské práva Zajd Raad Husajn, informuje agentúra AP.


Husajn to uviedol na mimoriadnom zasadnutí Rady OSN pre ľudské práva, zvolanom po krvavom zásahu izraelskej armády voči palestínskym demonštrantom.

Izraelskí vojaci zastrelili v pondelok najmenej 60 Palestínčanov. Podľa Izraela išlo prevažne o aktivistov palestínskeho militantného hnutia Hamas, ktorí sa pokúšali narušiť hranice židovského štátu.

Účastníci piatkového zasadnutia Rady OSN pre ľudské práva majú posúdiť aj rezolúciu vyzývajúcu na vytvorenie "nezávislej medzinárodnej vyšetrovacej komisie" na objasnenie udalostí v Gaze, píše AP.

"Nezdá sa, že samotné činy demonštrantov mohli ohroziť životy alebo spôsobiť smrteľné zranenia, čo by mohlo ospravedlniť využitie smrtiacej sily", uviedol Husajn.

Izrael a Spojené štáty opakovane obviňujú Radu OSN pre ľudské práva z protiizraelských tendencií.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
PROKURATÚRA: Mobil P. Holcovej bol primeraným spôsobom zabezpečený
<< predchádzajúci článok
Program Noci múzeí a galérií bude v Lučenci zameraný na sklárstvo

Komisár OSN podporil výzvy na vyšetrenie násilia v Gaze - diskusné fórum čitateľov