Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. augusta 2020

Komisia vyberie nového šéfa Špecializovaného trestného súdu, kandidáti sú trajaV pondelok 3. augusta sa na pôde ministerstva spravodlivosti koná výberové konanie, z ktorého by mal vzísť nový predsedaZdieľať
1 8 676x451 3.8.2020 (Webnoviny.sk) - V pondelok 3. augusta sa na pôde ministerstva spravodlivosti koná výberové konanie, z ktorého by mal vzísť nový predseda Špecializovaného trestného súdu (ŠTS).


O post šéfa tohto súdu prejavili pôvodne záujem doterajší predseda Michal Truban a tiež sudcovia Ján Buvala, Ján Hrubala a Igor Králik. Králik sa však v máji kandidatúry z rodinných dôvodov vzdal.

Uchádzači v rámci výberu najskôr predstúpia pred päťčlennú komisiu a v prípade ich odporúčania bude mať definitívne slovo ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí). Podľa zákona však nemusí vybrať ani jedného z kandidátov odporučených komisiou.

Do pôsobnosti ŠTS spadajú prípady zločineckých skupín, úkladných vrážd, korupcie alebo extrémizmu. Súd sídli v Pezinku, pracovisko má aj v Banskej Bystrici. Tam sídlia sudcovia pre prípravné konanie súdu, ktorí rozhodujú napríklad o väzobnom stíhaní obvinených.

Po tom, čo sa doterajšiemu predsedovi Michalovi Trubanovi skončilo začiatkom júna jeho funkčné obdobie, súd vedie podpredseda Roman Púchovský.


Zdroj: Webnoviny.sk - Komisia vyberie nového šéfa Špecializovaného trestného súdu, kandidáti sú traja © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koronavírus: Pribudlo desať nových prípadov koronavírusu. Urobili vyše 700 testov
<< predchádzajúci článok
Kosatka Tahlequah, ktorá plávala niekoľko dní s mŕtvym mláďaťom, čaká ďalšieho potomka

Komisia vyberie nového šéfa Špecializovaného trestného súdu, kandidáti sú traja - diskusné fórum čitateľov