Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. júla 2019

Konateľ výdajne zdravotníckych pomôcok priznal podvodIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Bratislava 12. júla (TASR) – Konateľ výdajne zdravotníckych pomôcok na východnom Slovensku priznal podvod. Vo štvrtok (11. 7.) uzavrel zmier so zdravotnou poisťovňou Dôvera. Vyhol sa tak prípadnému trestu, ktorý by mu hrozil v prípade uznania za vinného, informoval Matej Štepianský z Dôvery.


Pacienti dostali vo výdajni bežné zdravotnícke pomôcky, no fakturovali ich ako niekoľkonásobne drahšie pomôcky na mieru. Išlo spolu o 86 prípadov. Škodu na prostriedkoch verejného zdravotníctva 6500 eur zaplatil obvinený.

Polícia celkovo preveruje 14 výdajní zdravotníckych potrieb po celom Slovensku. „Bolo to ešte v roku 2017, keď sme si všimli, že náklady na tieto pomôcky od roku 2014 významne narástli, pričom na to neexistoval žiadny objektívny dôvod,“ priblížila Dôvera. Upozornenia prichádzali poisťovni aj od poistencov. Po rozsiahlom preverovaní faktúr podala poisťovňa podnet na Generálnu prokuratúru SR. „Spôsobenú škodu odhadujeme na niekoľko stoviek tisíc eur až jeden milión eur,“ doplnila poisťovňa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Francúzi oslávia Deň Bastily, žlté vesty sú opäť v pohotovosti
<< predchádzajúci článok
Počet obetí železničného nešťastia v Pakistane stúpol na 23

Konateľ výdajne zdravotníckych pomôcok priznal podvod - diskusné fórum čitateľov