Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. marca 2014

Konferenciu o ľudských právach poznačilo protestné zrhomaždenie



Z verejného zhromaždenia Za toleranciu, proti vraždeniu gejov, ktoré sa konalo počas medzinárodnej konferencie Konferencie biskupov Slovenska 4. marca 2014 v Bratislave.



Zdieľať
Z verejného zhromaždenia Za toleranciu, proti vraždeniu gejov, ktoré sa konalo počas medzinárodnej konferencie Konferencie biskupov Slovenska 4. marca 2014 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Turanovič
Bratislava 4. marca (TASR) – Cirkev sa pridáva k protestom proti zákonom v Ugande, ktoré trestajú gejov. Uviedol to predseda Pápežskej rady pre spravodlivosť a pokoj, ghanský kardinál Peter Kodwo Appiah Turkson na margo dnešného protestného zhromaždenia počas konferencie o ľudských právach.


"Zákony v Ugande dávajú ľudí za svoju orientáciu do väzenia, alebo ich ohrozujú na živote. Aj my máme dôvod na to, aby sme sa pridali k protestu voči takejto skutočnosti," povedal počas dnešnej tlačovej konferencii Turkson. Práve počas jeho prednášky na konferencii sa uskutočnilo protestné zhromaždenie.

Organizátori Turksonovi vyčítali, že relativizoval násilie vrátane vraždenia gejov v Ugande slovami o kultúre a tradícii. "Ak tí ľudia protestujú proti tomu, čo sa deje v Ugande a chcú mi odovzdať nejaký odkaz a biskupom Ugande, prijímam ten odkaz, nemám s tým problém," dodal kardinál.





Pre organizátorov protestu sa nenašlo na konferencii miesto

Na snímke ghanský kardinál Peter Kodwo Appiah Turkson, predseda Pápežskej rady pre spravodlivosť a pokoj počas brífingu pred medzinárodnou konferenciou Konferencie biskupov Slovenska (KBS) na tému Katolícka cirkev a ľudské práva 4. marca 2014 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Turanovič
Organizátori protestu taktiež vyčítali Konferencií biskupov Slovenska (KBS), že ich nevpustila na konferenciu s odôvodnením obmedzenej kapacity. "Cirkev povedala, že treba viacej diskutovať, ale keď sme diskutovať chceli, tak akosi sa nenašli ani jedna dve stoličky v sále, ktorá ma kapacitu 200 ľudí," zdôraznil jeden z organizátorov protestu Peter Weisenbacher.

Podľa hovorcu KBS Jozefa Kováčika je katolícka cirkev prvá, ktorá kričí, že nie je možné človeka diskriminovať pre jeho náboženské presvedčenie, sexuálnu orientáciu alebo čokoľvek iné. "Dialóg je vždy možný s tým, kto má záujem o kultúrny dialóg," reagoval na to, že sa organizátori protestu nedostali na konferenciou.



Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Ruské lode údajne zablokovali Kerčský prieliv
<< predchádzajúci článok
Vlastníci lesov sa môžu uchádzať o štátnu podporu