Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. decembra 2011

Konflikt medzi sulíkovcami a KDH sa vyostruje



Predseda parlamentu Pavol Hrušovský (KDH) odmieta obvinenia, že sa podieľal na vyradení zrušenia priestupkovej imunity z programu 26. schôdze. „Odmietam akékoľvek podozrievanie z ...



Zdieľať
jan figel BRATISLAVA 9. decembra (WEBNOVINY) – Predseda parlamentu Pavol Hrušovský (KDH) odmieta obvinenia, že sa podieľal na vyradení zrušenia priestupkovej imunity z programu 26. schôdze.


„Odmietam akékoľvek podozrievanie z manipulácie, nedajbože z mojej aktívnej účasti na tom, že som pripravoval vyradenie týchto bodov z rokovania schôdze,“ povedal dnes na brífingu a zdôraznil, že hlasoval proti vyradeniu poslaneckých návrhov z programu.

Za vyradenie zrušenia imunity kritizuje bývalých koaličných partnerov SaS.

Hrušovský poznamenal, že rokovanie o zrušení imunity bolo odsunuté už na júnovej a neskôr na septembrovej schôdzi, keď parlamentu predsedal šéf SaS Richard Sulík. „Ja by som sa mohol opýtať, čo on urobil preto, aby napríklad zákon o priestupkovej imunite, ktorého jedným z navrhovateľov som aj ja, bol v parlamente prerokovaný a schválený?“ odkázal šéfovi liberálov.


Trúfale výroky

Predseda parlamentu už pred schôdzou avizoval, že si želá prerokovanie poslaneckých návrhov, musí však rešpektovať väčšinovú vôľu pléna. Preto ho prekvapilo obvinenie predsedu poslaneckého klubu SaS Jozefa Kollára, že vrátil pomery v parlamente pred rok 1989. Takýto výrok označil za trúfalosť.

„Pavol Hrušovský vrátil pomery v národnej rade pred rok 1989,“ povedal Kollár vo štvrtok po tom, čo plénum vyradilo z rokovania 26. schôdze parlamentu všetky poslanecké návrhy zákonov vrátane zrušenia priestupkovej imunity poslancov parlamentu.

Argumentoval tým, že zrušenie imunity si želá veľká časť verejnosti, strany bývalej koalície takýto krok sľúbili občanom vo voľbách a nachádzal sa aj v programovom vyhlásení vlády Ivety Radičovej (SDKÚ-DS). Presunutie bodov na ďalšiu schôdzu odhlasovali spoločne kluby SDKÚ-DS, SNS, Smer-SD, Most-Híd a pridali sa aj dvaja poslanci za KDH.

Vyradenie poslaneckých návrhov znamená, že zákony v prvom čítaní parlament do konca volebného obdobia nestihne schváliť. Návrhy v druhom čítaní, medzi nimi aj zrušenie priestupkovej imunity, môže ešte národná rada schváliť na svojej poslednej riadnej schôdzi, ktorá sa začne 31. januára 2012.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Fitch pridelil rating pokladničným poukážkam eurovalu
<< predchádzajúci článok
Zlodeji číhajú na obete najmä pred sviatkami