Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. januára 2012

Kontrola v SNG zistila pochybenia pri obstaraní webuKontrola zistila viaceré nedostatky a pochybenia Slovenskej národnej galérie (SNG) v súvislosti s obstarávaním webovej stránky ako aj v súvislosti so zmluvnými vzťahmi, do ktorých SNG vo vzťahu k ...Zdieľať
slovenska narodna galeria sng BRATISLAVA 23. januára (WEBNOVINY) - Kontrola zistila viaceré nedostatky a pochybenia Slovenskej národnej galérie (SNG) v súvislosti s obstarávaním webovej stránky ako aj v súvislosti so zmluvnými vzťahmi, do ktorých SNG vo vzťahu k webovej stránke vstúpila.


Minister kultúry Daniel Krajcer si dnes preto predvolal generálnu riaditeľku Slovenskej národnej galérie Alexandru Kusú. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa ministerstva Eva Chudinová, Krajcer generálnu riaditeľku dôrazne vyzval, aby vyvodila právnu zodpovednosť voči všetkým zamestnancom, ktorí v celom procese prípravy a realizácie stránky pochybili a aby do konca týždňa informovala ministra o týchto prijatých opatreniach.


Zmluvy neobsahovali jasne definovaný predmet zákazky

Ďalej minister žiada, aby na základe znaleckého posudku, ktorý dá vypracovať Ministerstvo kultúry SR znalcovi v príslušnom odbore, Slovenská národná galéria vrátila finančné prostriedky, ktoré vyplatila nad rámec tohto posudku, ak sa takýto stav potvrdí.

Kontrola, ktorá preverovala celý postup verejného obstarávania novej web stránky SNG, ako aj zmlúv, ktoré boli podpísané, konštatovala vážne pochybenia v procese obstarávania, ktorý nebol v súlade s internou smernicou SNG, cez nesprávne uzatvorené zmluvy, v ktorých nebol jasne definovaný predmet zákazky až po nesprávnu fakturácia dodaných prác.

Kontrola konštatovala nehospodárne a neefektívne nakladanie s finančnými prostriedkami štátu. Slovenská národná galéria na základe rozpočtového opatrenia z 20. mája 2010, pred nástupom súčasného vedenia ministerstva, dostala 25 tisíc eur na prípravu novej webovej stránky. Bola to maximálna výška, ktorú SNG mohla použiť na tento účel.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kaddáfího stúpenci obsadili mesto Baní Valíd
<< predchádzajúci článok
Plyšový tiger na streche hotela vystrašil ľudí