03. júna 2010

Kopecký: Náš tím nebol v stredu dosť nahnevaný

Až v stredajšom treťom stretnutí finálovej série bojov o hokejový Stanleyho pohár sa museli hokejisti Chicaga Blackhawks prvýkrát skloniť pred svojim súperom Philadephiou po prehre ...

kopeckeho zivotny gol Foto: SITA/AP

PHILADELPHIA 3. júna (WEBNOVINY) - Až v stredajšom treťom stretnutí finálovej série bojov o hokejový Stanleyho pohár sa museli hokejisti Chicaga Blackhawks prvýkrát skloniť pred svojim súperom Philadephiou po prehre 3:4 v predlžení. "Myslím si, že dokážeme hrať lepšie. Neboli sme dostatočne nahnevaní. Zaostávali sme v ňom za súperom. No aj tak sme to mohli v predĺžení zvrátiť. Mali sme tam jedno veľmi dobré striedanie, keď gólman Flyers Leighton predviedol niekoľko veľmi dobrých zákrokov. Málo sme sa tlačili k bránke súpera. Mali sme všetko dávať na bránku a ísť po vyrazených pukoch do druhého a tretieho zakončenia," hodnotil stretnutie pre Chicago Breaking Sports krídelník tretieho útoku "čiernych jastrabov" Tomáš Kopecký a pokračoval: "Neukázali sme všetky schopnosti, ktoré máme. Všetci chlapci sú v šatni na 100 % nabudení, no schopnosti sa prejavia až vtedy, keď tvrdo pracuješ a necháš na ľade všetko."

Chicago v zápase dvakrát prehrávalo, no v záverečnej tretine sa prvýkrát v 43. min vďaka gólu Patricka Kana prvýkrát dostali do vedenia (3:2), no už o 20 sekúnd vyrovnal Ville Leino a celé tretie dejstvo sa nieslo v znamení výraznej prevahy domácich "letcov", ktorí súpera prestrieľali 15:4. "Mali sme hrať oveľa ofenzívnejšie. Keby sme viac udržali puk v našom útočnom pásme, ťažšie by sa im strieľalo. Mali sme si viac chrániť puk na hokejkách, neustále byť v pohybe a držať puk pod kontrolou. V našom obrannom pásme sme mali veci riešiť čo najjednoduchšie a dávať puk von z neho - vyhodiť a rýchlo ísť dopredu za ním. Sme dosť rýchly tím, aby sme udržali takéto tempo," skonštatoval 28-ročný ilavský rodák Kopecký a na margo gólov v tretej tretine poznamenal: "Je to vždy veľmi dôležité striedanie hneď po góle, či už našom, alebo ich. Všetci veľmi dobre vieme, čo vtedy treba robiť. Žiaľ, dnes sme počas piatich minút nedokázali hrať podľa toho, čo sme si povedali po poslednom zápase. Jediným pozitívom je, že sa hrá opäť v piatok a môžeme to napraviť. Musíme však na dnešok rýchlo zabudnúť. Nie je dôvod na paniku. Bol to len jeden zápas. Musíme sa z neho poučiť. Vieme, kde sme urobili chyby, každý jeden z nás. V piatok musíme všetci pridať."

"Čiernych jastrabov" zlomil gól v 6. min predĺženia z hokejky Claudea Girouxa. "Zo začiatku predĺženia sme mali na vrch. Dodalo nám to energiu. Mali sme príležitosť všetko zmeniť. No oni na to odpovedali gólom. Už sa nič viac nedalo urobiť. Sily nám určite nechýbali. Hrali sme na štyri útoky. Každý z nás dal do toho všetko. Nemyslím si, že súper mal viac síl. Majú tiež dobrý tím," vrátil sa ku kľúčovému momentu hráč, ktorý po tom ako strávil 5 zápasov play-off na tribúne naskočil priamo do finálovej série a rozhodol svojim gólom úvodný zápas.

Všetky doteraz odohrané finálové zápasy sa skončili jednogólovým rozdielom. Doma zvíťazilo Chicago 6:5 a 2:1, prvý zápas vo Philadelphii zvládli "letci" po predĺžení 4:3. "Hranica medzi víťazstvom a prehrou je v zápasoch tejto série veľmi tenká. Musíš urobiť mnoho vecí na ceste za úspechom. Musíš mať trochu šťastia a vždy tvrdo pracovať a to šťastie pokúšať," dodal trenčiansky odchovanec, ktorý ma už doma prsteň za víťazstvo v Stanleyho pohári za rok 2008 s Detroitom, Tomáš Kopecký.