Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. februára 2024

Korčok je „nastrčená figúrka“ a je americkejší ako Američania. Kandidát na prezidenta podáva podnet pre články v časopise (video)Kandidát na post prezidenta Ivan Korčok podáva podnet pre porušenie pravidiel kampane. Dôvodom je vydávanie časopisu Extra Plus Premium, ktorého dve vydania sa už ...Zdieľať
654a183682b34562978545 676x451 28.2.2024 (SITA.sk) - Kandidát na post prezidenta Ivan Korčok podáva podnet pre porušenie pravidiel kampane.


Dôvodom je vydávanie časopisu Extra Plus Premium, ktorého dve vydania sa už ocitli v poštových schránkach obyvateľov po celom Slovensku.

Korčok je presvedčený, že časopis porušuje zákaz iných subjektov viesť volebnú kampaň.

Predvolebný leták


„Podávam preto podnet na prešetrenie porušenia zákona číslo 181 z roku 2014, konkrétne paragrafu 2. Celý časopis je venovaný na jednej strane oslave prezidentského kandidáta Petra Pellegriniho a na druhej strane konšpiráciám a dezinformáciám, ktoré sa týkajú mojej osoby,“ povedal Korčok v stredu na tlačovej besede.

Podľa Korčoka je na prvý pohľad zrejmé, že toto nie je normálny časopis, ale predvolebný leták. Hovoria o tom titulky článkov ako: „Korčok nie je slovenský prezident“, „Kto financuje Korčoka?“ „Korčok je nastrčená figúrka“, „Korčokov rodinný zlepenec“ či „Korčok je americkejší ako Američania“.

Časopis velebí Pellegriniho


Na druhej strane časopis velebí Petra Pellegriniho s titulkami, ktoré používajú jeho volebný slogan „Slovensko už potrebuje pokoj“ alebo „Pellegrini – prezident, za ktorého sa nebudeme hanbiť“.

Korčok zdôrazňuje, že predvolebné letáky, nech už ich platí ktokoľvek, sa musia započítať do výdavkového limitu na kampaň, ktorý je zákonom určený pre každého kandidáta vo výške 500-tisíc eur.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Súčasť Pellegriniho kampane?


„Na transparentnom účte Petra Pellegriniho o týchto volebných novinách nie je ani náznak a rovnako nie je uvedený ani objednávateľ a dodávateľ. Som presvedčený, tento volebný leták je súčasťou kampane Petra Pellegriniho, a preto musí byť aj zaúčtovaný," hovorí Korčok, ktorému sa ozývajú ľudia z celého Slovenska, že takýto leták dostali do schránok.

Podľa odhadov odborníkov z branže stojí takáto akcia viac ako 100-tisíc eur.


Zdroj: SITA.sk - Korčok je „nastrčená figúrka“ a je americkejší ako Američania. Kandidát na prezidenta podáva podnet pre články v časopise (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najvyšší súd zrušil zakladateľom zločineckej skupiny „Dvojičky“ doživotné tresty (video)
<< predchádzajúci článok
Na predavačku na železničnej stanici v Poprade vytiahol nôž, ona nestratila duchaprítomnosť