Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. februára 2024

Korčok sa vyjadril k vyslaniu vojakov na Ukrajinu. Je to strašenie a nezodpovedné narábanie s osudom Slovenska, tvrdí (video)Prezidentský kandidát Ivan Korčok nie je za vyslanie slovenských vojakov na Ukrajinu. Ako povedal v stredu na tlačovej besede, nevidí na to žiadny dôvod. „Ako ...Zdieľať
64ef0d9282cee051266392 1 676x450 28.2.2024 (SITA.sk) - Prezidentský kandidát Ivan Korčok nie je za vyslanie slovenských vojakov na Ukrajinu. Ako povedal v stredu na tlačovej besede, nevidí na to žiadny dôvod.


„Ako vieme, záväzky Severoatlantickej aliancie sa vzťahujú na aliančné územie. Je to strašenie, je to mobilizácia a absolútne nezodpovedné narábanie s osudom Slovenska a jeho bezpečnosťou zo strany vlády a vidím, že aj s plnou podporou Petra Pellegriniho,“ povedal.

Zdôraznil, že o žiadnom vyslaní slovenských vojakov na Ukrajinu sa v Paríži na stretnutí hláv štátov a premiérov nerokovalo. „Ani Európska únia, ani NATO, ani nikto iný, len zvrchovaná Národná rada SR a vláda SR rozhoduje o vyslaní slovenských vojakov. Aliancia chráni vlastné územie a toto územie zatiaľ napadnuté nebolo, preto nevidím dôvod na vyslanie slovenských vojakov na Ukrajinu,“ uviedol.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semPremiér Robert Fico (Smer-SD) sa cez víkend vyjadril, že aj keby ho to malo stáť funkciu predsedu vlády, urobí všetko, aby zabránil priamej účasti slovenských vojakov vo vojne na Ukrajine. V pondelok zvolal vládu aj Bezpečnostnú radu SR, a inicioval stretnutie koaličných partnerov, kde sa všetky tri vládne strany zhodli na tom, že Slovensko nebude posielať svojich vojakov na Ukrajinu. Opozícia ho za to kritizovala, že zavádza a straší verejnosť, pretože nikto o vyslanie slovenských vojakov nepožiadal.
Zdroj: SITA.sk - Korčok sa vyjadril k vyslaniu vojakov na Ukrajinu. Je to strašenie a nezodpovedné narábanie s osudom Slovenska, tvrdí (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ruské sily uviazli neďaleko Orlivky, prekážajú im vodné nádrže
<< predchádzajúci článok
Najvyšší súd zrušil zakladateľom zločineckej skupiny „Dvojičky“ doživotné tresty (video)