Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. apríla 2007

Koruna voči doláru v pondelok na historickom maximeObchodovanie slovenskej koruny voči euru bolo v pondelok veľmi pokojné a ich vzájomný kurz sa pohol len mierne. Ako informoval díler OTP Banky Eduard Pračko, ráno otvárala domáca mena na úrovni ...Zdieľať

BRATISLAVA 16. apríla (WEBNOVINY) - Obchodovanie slovenskej koruny voči euru bolo v pondelok veľmi pokojné a ich vzájomný kurz sa pohol len mierne. Ako informoval díler OTP Banky Eduard Pračko, ráno otvárala domáca mena na úrovni 33,350 / 360 SKK/EUR a v závere dňa sa kurz nachádzal na 33,370 / 390 SKK/EUR. "Marcové dáta o inflácii boli voči slovenskej mene neutrálne, čiže údaje kurzom nepohli," konštatoval díler. Pokojné obchodovanie pritom prevládalo aj na ostatných okolitých trhoch.

Trh bude čakať na výsledky utorkového repotendra centrálnej banky. "Dvakrát po sebe banka akceptovala veľkú časť dopytu, čiže prebytok likvidity nie je na trhu taký veľký," konštatoval díler. Podľa neho by tak mohol kurz ostať v rámci pokojného obchodovania v pásme od 33,300 SKK/EUR do 33,500 SKK/EUR.

Dolár voči euru počas dňa strácal a okolo 16:00 sa ich kurz nachádzal na 1,3548 USD/EUR (stred). "Americká mena sa tak približuje k svojmu minimu, ktoré je pri 1,3600 USD/EUR," uviedol Pračko. Slovenská mena tak voči doláru dosiahla cez deň nové historické maximum, a to 24,580 SKK/USD. V závere dňa sa kurz nachádzal na 24,640 / 660 SKK/USD. Vzájomný kurz slovenskej a českej koruny bol pri 1,1930 / 1945 SKK/CZK.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mečiar vraj už pracuje, do sídla strany však neprišiel
<< predchádzajúci článok
Šarapovová v kurze 33:1 na manželstvo s princom Williamom

Koruna voči doláru v pondelok na historickom maxime - diskusné fórum čitateľov