01. decembra 2005

Košičanky naďalej bez víťazstva

Basketbalistky K’Cero I.C.P. Košice prehrali vo včerajšom zápase 6. kola C-skupiny Euroligy na domácej palubovke s litovským tímom Lietuvos Telekomas Vilnius 56:71.

Slovenský majster tak ostáva v prestížnej súťaži bez jediného víťazstva a v tabuľke mu patrí posledné priečka.

Košičanky viedli na začiatku  4:3, no potom už prebrali taktovku zápasu hráčky Vilniusu. Litovčanky predvádzali lepšie kombinácie, často vnikali pod kôš a domáce s nimi držali v prvej štvrtine krok iba vďaka zvýšenej bojovnosti. V druhej časti hry vyrobili obe družstvá viacero chýb, úspešnejšie pri premieňaní streleckých príležitostí boli basketbalistky Vilniusu. V 15. min bola košická strata stále nie príliš výrazná (26:32), no vzápätí prišla osembodová šnúra súperiek a dve minúty pred prestávkou už stav 40:26 vyzeral hrozivejšie. Litovčanky o svojom víťazstve rozhodli hneď na začiatku tretej štvrtiny, keď v 25. min zvýšili už na 49:31. V poslednej časti hry už hostky iba kontrolovali svoj náskok.
Na budúci týždeň sa družstvo Košíc už pod vedením staronového trénera Vladimíra Karnaya predstaví v stredu na ihrisku Wisly Krakov.

I.C.P. Košice - Lietuvos Vilnius 56:71 (16:21, 13:19, 10:20, 17:11)
Zostava a body K Cero: Johnsonová 18, Růžičková 8, Mazzanteová 6, Frniaková 8, Michulková 6 (Jalčová 4, Jurčenková 4, Malešová , Timková 2).