25. septembra 2011

Košice našli v extralige premožiteľa, Slovan rozobral Martin

Súhrn výsledkov stretnutí 5. kola základnej časti najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Tipsport extraligy 2011/2012: HK 36 Skalica - HKm Zvolen 4:1 (1:0, 2:1, 1:0) ...

martin slovan BRATISLAVA 25. septembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov stretnutí 5. kola základnej časti najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Tipsport extraligy 2011/2012:

HK 36 Skalica - HKm Zvolen 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 4. J. Hruška (R. Školiak, Pálffy), 24. Obdržálek (Lušňák, Lakosil), 32. Šmach (Vyrúbalík, Pálffy), 43. Pálffy (R. Školiak) - 36. L. Jurík (J. Mucha, V. Baláž)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Pálffy (Skalica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Goga - Orolin, J. Tvrdoň, 1852 divákov

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, Jaborník, Kloz, Gula, Bučka, Magušin - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, T. Višňovský, Lušňák - Kutálek, Šátek, Holovič - T. Mikúš, J. Jurík, Klejna
Zvolen: Škrečko - J. Mucha, Juraško, Ďaloga, Bronilla, Hraško, Vantroba, Ťavoda, Šiška - Otčenáš, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Méry, Brabenec - Zuzin, M. Jurík, Škvaridlo - Síkela, Huňady, Leskovjanský

Stretnutie Zvolenčanov proti Skalici malo od úvodu vysoké tempo. Úspešnejšie vstúpili do duelu domáci hokejisti, keď v 5. min otvoril skóre Hruška. Ďalší priebeh I. tretiny poznačilo niekoľko vylúčení hostí, no zverenci tréner Oremusa ich nedokázali potrestať gólom. V 18. min si vypracoval veľkú šancu Šátek, ale jeho blafák zneškodnil gólman Škrečko.

Po prestávke si Zvolen vytvoril súvislejší tlak, no v 24. min schladil aktivitu hostí Obdržálek, ktorého pokus s prispením zvolenskej obrany skončil v bránke - 2:0. Pri vylúčení Ťavodu získala Skalica už trojgóové vedenie, keď sa do streleckej listiny zapísal v 32. min Šmach tečom tvrdej strely Vyrúbalíka od modrej čiary. Hostia sa vrátili do duelu rovnako presilovkovým gólom, L. Jurík zakončil kombinačnú akciu Muchu s Balážom.

V III. tretine zvyšoval už na 4:1 skúsený Pálffy, ktorý v oslabení využil vynikajúcu prihrávku R. Školiaka. Skaličania mali aj ďalšie príležitosti skórovať, ale Zvolen už neinkasoval.

Hlasy:
Peter Oremus (tréner Skalice): "Hokej sa ľuďom musel páčiť. Hra sa presúvala z jednej strany na druhú. Zvolen má svoju silu, ukázal to aj v minulých stretnutiach. Sme radi, že sme zvíťazili."
Jozef Škrak (tréner Zvolena): "Videli sme dynamický hokej. Začali sme však hrať až po druhej tretine. Naskytla sa nám šanca vrátiť sa do zápasu po góle na 3:1, ale štvrtý gól Skalice rozhodol."

Dukla Trenčín - HK Nitra 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 26. M. Filo, 60. Tybor (J. Gašparovič)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Gajan, M. Grečko, 2150 divákov

Trenčín: V. Kováč - Martin Chovan, E. Bednár, Hlubuček, Gabriš, Bolf, Trefný, Štindl, Imrich - Pardavý, A. Šťastný, T. Melichárek - Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - Mikula, Sojčík, Lelkeš - Radulay, M. Daňo, M. Filo
Nitra: Penker - M. Hruška, M. Bača, Ďurák, J. Kováčik, Arvay, König - Šumichrast, M. Štefanka, G. Saliji - S. Saliji, Podstavek, L. Mašlonka - Čaládi, Marek Haščák, L. Klíma - Korhoň, T. Chrenko, H. Ručkay, od 41. min Hrnka

Úvodný tlak domácich sa nerozvinul do plnej sily, hostia pozornou defenzívou udržali trenčianske útočné ambície na uzde. V prvom dejstve mali obe mužstvá zopár dobrých príležitostí na skórovanie, žiadna však nebola vyložená, navyše ani hra sa nedostala do poriadneho tempa.

Trenčín dôraznejšie pritlačil na začiatku druhej tretiny a po jednom z atakov Filo vsietil gól. Viac však domáci nevyťažili a kvalita hry potom bola opäť poznačená nepresnosťami a rozkúskovaním jej plynulosti. V 34. min mali veľkú šancu hostia, osamotený Ručkay zakončoval peknú akciu, ale brankár Kováč výborným zákrokom zabránil vyrovnaniu.

Do tretej tretiny oveľa lepšie vstúpila Nitra, ktorá vyvinula na súpera tlak a pred jeho bránkou neustále hrozila. V sérii šancí však domáci odolali a v záverečnej desaťminútovke sa akcie znova prelievali z jednej strany na druhú. Hra sa konečne poriadne rozprúdila až v tejto fáze, hostia nepoľavovali v snahe o zvrat, domáci si opäť vypracovali sľubné šance. V 58. min Trenčín urobil technickú chybu pri striedaní a Nitra získala výhodu presilovky, napriek hre bez brankára ju však nezužitkovala. Naopak, zároveň so záverečnou sirénou zvýraznil trenčianske víťazstvo strelou z uhla Tybor.

Hlasy trénerov:
Juraj Jakubík (asistent trénera Trenčína): "Hoci sme napokon tento zápas dotiahli do víťazného konca, mali sme ho rozhodnúť už v prvej tretine. Bolo by to pre nás oveľa jednoduchšie a nemuseli sme sa trápiť až do záverečnej sirény."
Branislav Okuliar (tréner Nitry): "Odohrali sme ďalší ťažký duel a podali sme v ňom kvalitný výkon. Bez streleného gólu sa však nedá vyhrať, musíme už konečne začať premieňať naše šance a verím, že sa k nám nakloní aj potrebné šťastie."

MHC Mountfield Martin - HC Slovan Bratislava 2:8 (1:3, 1:2, 0:3)

Góly: 10. Galamboš (Markovič, Rúfus), 21. Markovič (Galamboš) - 4. Lipiansky (M. Hudec, Dobroň), 11. Bulík (Lipiansky, L. Hudáček), 20. Štajnoch (M. Hudec, Švarný), 30. Šatan (M. Hudec, Jass), 38. M. Macho (M. Hudec, Šatan), 44. Kukumberg (M. Hudec, Šatan), 48. D. Skokan (Švarný), 56. A. Kudrna (M. Bakoš)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - R. Návratek, Valach, 2400 divákov

Martin: Volentier (38. Dzubina) - Brcko, Hriňa, Drgoň, Rúfus, Matejka, Flamík, Tupý, Zukal - Kriška, Murček, Sobota - Markovič, Galamboš, Michal Važan - Macejka, Zeliska, Drotár - Ižvolt, Vartovník, Škumát
Slovan: Galbraith - Frühauf, I. Ďatelinka, Štajnoch, Švarný, Dobroň, Bohunický, Jass - Bulík, Lipiansky, L. Hudáček - Šatan, Kukumberg, M. Hudec - Balej, M. Macho, D. Skokan - M. Bakoš, Preisinger, A. Kudrna - D. Buc
Útočník MHC Mountfield Peter Galamboš (vpravo) počas zápasu 5. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy medzi MHC Mountfield Martin - HC Slovan Bratislava. Martin, 25. september 2011. Foto: SITA/Milo FabianV úvodnej šanci zápasu sa ocitol domáci Važan, ale potom zobrali opraty zápasu do svojich rúk belasí. V 4. min sa najlepšie v skrumáži zorientovali hráči Slovanu, konkrétne Lipiansky. Gólovú situáciu nechal rozhodca J. Konc ešte skontrolovať videorozhodcom - 1:0. V 10. min zohrali domáci výbornú presilovku a Galomboš vyrovnal - 1:1.

Eufória martinských mladíkov netrvala dlho, lebo o 63 sekúnd neskôr nahodil Lipiansky puk na Bulíka, ktorý volejom vrátil Slovanu vedenie. V poslednej minúte prvej tretiny najskôr v prečíslení zle sadol Važanovi puk na hokejku a 22 sekúnd pred prvým klaksónom udrelo na druhej strane - Štajnoch vymietol pavučinu - 1:3.

Nástup do druhej tretiny mal Martin ukážkový. Bežala iba 43. sekunda, hostia zabudli na Markoviča na modrej a ten svoj nájazd premenil a dostal domácich opäť do hry. V polovici zápasu sa prejavila hokejová skúsenosť Šatana, ktorý bekhendom trafil puk ponad Volentierovo rameno - 2:4. Slovan potom ovládol hru a v 38. min v presilovke zabezpečil Macho po prvýkrát v zápase Slovanu trojgólový náskok - 2:5. Volentiera potom v bránke nahradil Dzubina.

Na začiatku III. tretiny bol už Galbraith prekonaný, ale pri Galambošovej strele ho na bránkovej čiare zastúpil Štajnoch. Hosťom naďalej vychádzalo, na čo siahli a z domácich si spravili trhací kalendár. V 44. min zvyšoval Kukumberg na 2:6, o štyri minúty neskôr zvýšil Skokan už na hrozivých 2:7. Skóre zápasu pečatil štyri minúty pred koncom Kudrna. Slovan si tak po dvoch prehrách zaknihoval vysoké víťazstvo.

Hlasy:
Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Treba objektívne priznať, že Slovan má svoju kvalitu, ktorá sa v zápase aj prejavila. Naši hráči bojovali, ale súper dokázal potrestať každú našu chybu. Vysoká prehra nás mrzí, ale Slovan je niekde úplne inde ako my, zameriame sa na súperov, ktorí sú na našej úrovni. Ďakujem fanúšikom, že stoja pri hráčoch. Definitívne sme vyriešili aj brankársku otázku. Z trojice našich gólmanov odchádza na hosťovanie Michal Dzubina."
Miroslav Mosnár (asistent trénera Slovana): "Išli sme do Martina po domácej prehre s Banskou Bystricou s cieľom konečne vyhrať. Aj keď sme proti Banskej Bystrici hrali lepšie ako teraz, gólovo sme sa presadili až v Martine. Oceňujem, že sa hralo v dobrej a korektnej atmosfére."

HC Košice - HK AutoFinance Poprad 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Góly: 58. Marcel Haščák (Dravecký, Vorel) - 1. Hult (Fabian), 24. Vandas (Kuľha), 26. Rapáč (Vandas, Kuľha), 60. Kuľha (Vaic, A. Novotný)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: J. Tabaček na 10 min za napadnutie hlavy a krku - A. Kroták 10+DKZ za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc- Korba, M. Smrek, 5117 divákov

Košice: Hylák - Deyl, M. Novák, J. Tabaček, Homer, M. Grman, Šeda, M. Biro - P. Bartoš, Zálešák, P. Fabuš - Pašek, Vorel, M. Miklík - Jenčík, Mlynarovič, Dravecký - Matúš Chovan, E. Piatak, Marcel Haščák
Poprad: Melicherčík - A. Novotný, D. Brejčak, Fabian, Malina, M. Šterbák, Helström, Kramár, Velebný - Vandas, Balán, Kuľha - A. Kroták, Hult, Vaic - P. Svitana, S. Takáč, Rapáč - Paločko, Gellerstedt, Achmetov

Poprad mal vydarený vstup do stretnutia. Mužstvo, ktoré v Košiciach po odvolaní trénera Jaška viedol doterajší asistent R. Spišiak, strelilo gól už v 46. sekunde. Košičania nechali Hultovi príliš veľa priestoru a ten na dva krát prekonal Hyláka. V 6. min mohol vyrovnať Fabuš po prihrávke Zálešáka, v oslabení potom Hyláka ohrozil Rapáč.

Hosťujúci Achmetov to skúšal zblízka, ale neprekonal košického brankára. Po peknom prieniku Vaica chýbala už len gólová koncovka, puk však skončil v Hylákovej lapačke. Zvýšiť vedenie svojho tímu mohol v presilovke Vandas, po ňom jeho spoluhráč Svitana z dobrej pozície minul bránku. Domáci kapitán Bartoš mieril v 17. min vedľa bránky.

V 22. min mal nepresnú koncovku Dravecký. Poprad získal dvojgólové vedenie, keď sa v 24. min Vandas najlepšie zorientoval v spleti hráčov pred košickou bránkou. Hostia hrali v 26. min presilovku a potrebovali len 16 sekúnd na potrestanie vylúčenia Bira, nepokrytý Rapáč prekonal už ležiaceho Hyláka. Domáci potom zvýšili aktivitu, ale po sťahovačke Pašekov puk Melicherčík vyrazil. V presilovke ho neprekvapil ani Šeda.

V 48. min chýbali v presilovke tečovanej strele Fabuša centimetre. Po prečíslení potom mohol pridať štvrtý gól Popradu Rapač, ale bránku minul. V 51. min sa do nájazdu dostal Jenčík, ale Melicherčík mu zmaril šancu. Po faule Bartoša na Šterbáka nasledovalo trestne strieľanie, ale bývalý hráč Košíc Šterbák namieril len do Hylákovej lapačky. Kuľha potom netrafil prázdnu bránku. Iskierku nadeje vykresal domácim Šeda, keď na konci 58. min strelil gól. Košičania hrali potom power-play, ale ďalšieho presného zásahu sa už nedočkali. Naopak ešte inkasovali, keď 52 s pred koncom trafil opustenú bránku Kuľha a prikrášlil tak na víťazstvo kamzíkov.

Hlasy:
Antonín Stavjaňa (tréner Košíc): "Pre Košice má zápas s Popradom nádych derby. Už v prvej minúte pri prvom striedaní sme inkasovali gól, ktorý mužstvo zaskočil. Dva góly sme dostali spred bránky, kde nám chýbal dôraz a dôraz nám chýbal aj pred súperovou bránkou. V závere sme si vypracovali množstvo šancí, nevzdali sme to, zariskovali sme. Som rád, že hráči bojovali až do konca."
Róbert Spišák (dočasný tréner Popradu): "Sme radi, že sme vyhrali po kvalitnom výkone. Začali sme veľmi dobre s disciplinovanou obranou, ktorá robila minimum chýb. Dostávali sme sa do nebezpečných kontier a strelili góly. Bolo to famózne. Mužstvo si zaslúži absolutórium. Jediným mínusom je, že sa nám zranili traja hráči.