25. októbra 2005

Košice otočili duel so Slovanom

SLOVAN 2:4 KOŠICE
(1:0, 0:0, 1:4)

Góly: 4. Macho, 47. Němčický - 42. Lažo, 47. Krayzel, 48. Hvila, 54. Šimurda. Rozhodovali: D. Konc - Mášik, Müllner, vylúčení: 3:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 3 486 divákov.
SLOVAN: Rybár - Pavlas, Jendek, Kudělka, Ďurák, K. Sloboda, R. Sloboda - Kucharczyk, Hujsa, Junas - Pašek, Jánoš, Macho - Kováč, Prokop, Němčický - T. Varga, Ulehla, Špila.
KOŠICE: I. Petrík - Kledrowetz, Frühauf, Horáček, Topoli, M Varga, Podhradský - Dravecký, Lukáč, Bartoš - Vostřák, Krayzel, Hvila - Lažo, Sabol, Šimurda - Jenčík,
M. Slovák.

V hokejovej ST Extralige včera odohral bratislavský Slovan s Košicami predohrávané stretnutie
40. kola. Dôvodom bola účasť majstra na januárovom turnaji Super Six.
Stretnutie priemernej úrovne začali lepšie belasí, keď už na konci štvrtej minúty Macho ukážkovým blafákom otvoril skóre. Vsietený gól naštartoval Košičanov k zvýšenej aktivite, puk mali čoraz častejšie na svojich hokejkách, no dobre brániaceho Rybára sa im až do konca druhého dejstva prekonať nepodarilo. Vyrovnávajúceho gólu sa východniari dočkali, keď v 42. min mieril presne Podhradský. O päť minút na to sa síce domáci opäť ujali vedenia, no Rybár musel napokon puk zo svojej bránky vyťahovať ešte trikrát a Košičania si tak odvážajú všetky body domov.