06. augusta 2009

Košice postúpili cez Sarajevo hladko do 4. predkola pohara UEFA

Futbalsiti MFK Košice vyhrali v odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy UEFA 2009/10 nad FK Slavija Sarajevo 3:1 (1:1) a v súčte s prvým zápasom na pôde súpera (2:0) hladko postúpili do 4. predkola. ...

KOŠICE 6. augusta (WEBNOVINY) - Futbalsiti MFK Košice vyhrali v odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy UEFA 2009/10 nad FK Slavija Sarajevo 3:1 (1:1) a v súčte s prvým zápasom na pôde súpera (2:0) hladko postúpili do 4. predkola. Skóre duelu otvoril už v 2. min domáci kanonier Ján Novák, na druhej strane kontroval v 17. min Džermanovič. Víťazný gól Košičanov zaznamernal v 55. min kapitán Peter Bašista a na konečný 3:1 upravil v nadstavenom čase R. Cicman.

Zverenci trénera Jána Kozáka počas celého stretnutia kontrolovali jeho priebeh a postup si bez väčších problémov ustrážili. Svojho súpera v ďalšom predkole spoznajú už v piatok 7. augusta, keď je programe žreb ´dalších kôl európskych pohárových súťaží.

MFK Košice - FK Slavija Sarajevo 3:1 (1:1) - prvý zápas 2:0, do 4. predkola postúpili Košice

Góly: 2. Novák, 55. Bašista, 90.+ R. Cicman - 17. Džermanovič, ŽK: 14. Bašista - 3. Šešlija, 43. Regoje, rozhodovali: Suchina - Celovalnikov, Kulagin (všetci Rusko), 8250 divákov

Zostavy
Košice: Schreng - S. Kišš, Bašista, R. Cicman, S. Smrek - Dobias - Viazanko (81. Karaš), Škutka, Milinkovič (84. Serečin) - L. Janič - J. Novák (76. Hovančík)
Sarajevo: Lučič - Arsenijevič, Regoje, Stankovič, Benovič - Šešlija - Vuksanovič (69. Radovanovič), G. Šimič (79. Nikolič), Ščepanovič (85. Todorovič) - Džermanovič, Kutalia

Košičania začali odvetný duel proti súperovi z Bosny ideálne a už v druhej minúte duelu sa ujali vedenia. Janič využil zaváhanie súpera, vysunul kanoniera Nováka, ten s loptou obišiel aj brankára Lučiča a rozburácal domácich fanúšikov - 1:0. Hráči MFK boli aj v ďalšom priebehu nebezpečnejší, no Škutku vychytal gólman Slavije a o niekoľko sekúnd neskôr Janič nenamieril presne. Potvrdilo sa známe nedáš-dostaneš, keď po rohu sa k lopte dostal Džermanovič a zaskočil domácu obranu aj brankára Schrenga - 1:1. Približne 20 fanúšikov sarajevského klubu si tak mohlo po prvýkrát v dvojzápase zakričať gól. Zverenci trénera Duška Petroviča po strelenom góle ožili a košickej obrane podkurovali rýchlymi brejkami.V jednom z nich sa ocitol Kutalia, ale Schreng reflexívne vyrazil a vzápätí Benovič minul. Keď hra oboch mužstiev na ihrisku začala strácať tempo, diváci sa v prevádzkovej teplote udržiavali fanúšikovskými vlnami, ktoré v košickom Čermeli putovali už v 35. min. Tri minúty pred prestávkou sa už-už dostával do šance Novák, ale kapitán hostí Regoje ho zastavil za cenu faulu. Hrotový hráč Košíc však po krátkom ošetrení pokračoval v hre.

Po zmene strán v 53. min unikol po pravej strane aktívny Novák a snažil sa odcentrovať. Lopta zasiahla ruku jedného z brániacich obrancov, píšťalka hlavného rozhodca však zostala nemá. O dve minúty neskôr naklonil misky váh na stranu Košíc kapitán Peter Bašista, ktorý vyskočil najvyššie na rohový kop Milinkoviča a jeho hlavička aj s pomocou žrde skončila v bránke - 2:1. Aktivita domáceho celku sa stupňovala, v dvoch prípadoch však snaženie MFK zastavil asistent rozhodcu, ktorý signalizoval postavenie mimo hry. Po hodine hry mal na kopačke ďalší gól Novák, ale loptu poslal mimo Lučičovej bránky, na druhej strane hlavička Ščepanoviča rovnako nesmerovala medzi žrde. V 71. min sa po centri Ščepanoviča dostal do šance Džermanovič, ale v hlavičkovom súboji s Bašistom neuspel. V 85. min mohli Košičania oslavovať tretí gól, ale po rohu striedajúceho Serečina a bombe Škutku sa lopta od žrde odrazila pred bránkovú čiaru a Lučič ju schoval vo svojom náručí. O dve minúty neskôr zazvonila po tvrdej strele Serečina z 25 m pravá žrď bránky Slavije. Na konečných 3:1 upravil v nadstavenom čase R. Cicman, ktorý do prázdnej bránky doťukol od ľavej žrde odrazenú strelu Karaša.