24. októbra 2005

Košice vedú už len o skóre

II. futbalová liga

Druhá futbalová liga mala cez víkend na programe zápasy 13. kola.
Michalovce pripravili lídrovi z Košíc prvú prehru v tomto ročníku súťaže. Šance hostí na víťazstvo mohol
v 36. min posilniť Krakovský, ale z nariadeného pokutového kopu brankára domácich neprekonal. O výsledku nakoniec rozhodla situácia zo 66. minúty, keď po presnom centri vsietil jediný gól zápasu Škuta. Hráči Šale išli v zápase so Zlatými Moravcami do vedenia už v 9. minúte, keď na presný center Lörinca nabehol Čirik
a hlavou vsietil. Po zmene strán nečakane hostia vyrovnali, no v 70. min premenil Vencel nariadenú penaltu, ktorá rozhodla o víťazstve Šale. Počas prvého polčasu zápasu v Báči mali domáci hru v rukách
a zaslúžene vyhrávali. V druhom dejstve sa osmelili hostia, vyrovnali a mužstvá si spravodlivo body podelili. Prešovčania vyhrali zápas s trnavským béčkom zaslúžene, pretože hostia sa za 90 minút zmohli iba na dva strelecké pokusy. Šarišania však vyjadrili svoju prevahu gólovo až
v závere zápasu, keď sa postupne presadil Macko, Zlacký a v nadstavenom čase Šoltis. Na Tehelnom poli hráči divákov svojou hrou nenadchli. V 13. min skončil Mojského center v seneckej sieti, o desať minút Moughfire vyrovnal. V drese Slovana sa predstavila ofenzívna posila Ľubomír Meszároš, odchovanec Slovana, no po zranení toho tiež veľa neukázal.
V nadstavenom čase napokon prisúdil všetky tri body belasým úspešný pokus kapitána Polgára. Susedské derby
v Lučenci sa hralo v daždi na ťažkom teréne, ale malo výbornú úroveň. Obe mužstvá si vypracovali niekoľko šancí, ktoré však zostali nevyužité.

Michalovce - Košice 1:0 (0:0), gól: 66. Škuta, ŽK: Leško - Jevľanov, Aľjušik - Jurčo. Rozhodoval: J. Ďuriš, 3 165 divákov.
Dunajská Streda - Podbrezová 0:0. Rozhodoval: Bobko, ŽK: P. Ďurica, Hadviger, Jurko, Volejník - Gašpar, 554 divákov.
Báč - Lipany 1:1 (1:0), góly: 19. Sani - 50. Kizák. Rozhodoval: Doboš, ŽK: Sani, Dojčan - Kizák, Seman, Štofan, ČK: 90. Horký (Báč), 560 divákov.
Šaľa - Zlaté Moravce 2:1 (1:0), góly: 9. Čirik, 70. Vencel (z 11 m) - 55. Greguška. Rozhodoval: Horváth, ŽK: Greguška, Penov, Dudáč (všetci ZM), 737 divákov.
Humenné - Nitra B 3:1 (1:1), góly: 22. Frajkor, 53. Lazúr, 65. Toporčák - 14. S. Bališ. Rozhodoval: Fajčík, ŽK: Hanc, Radoslav Šimko (obaja Humenné), 750 divákov.
Prešov - Trnava B 3:0 (0:0), góly: 74. Macko, 79. Zlacký, 90+. Šoltis. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Andraščík, Šoltis, Peter Bučko, Iskra - Hesek,
ČK: 89. Kardoš za faul na Iskru, 774 divákov.
Slovan - Senec 2:1 (1:1), góly: 13. Mojský, 90.+ Polgár - 23. Moughfire. Rozhodoval: Kakaščík, ŽK: Masaryk, Tomovčík - Matič, Rožník, 1 789 divákov.
Lučenec - Rimavská Sobota 0:0. Rozhodca: Šipoš, ŽK: Csányi, Iľko, Doležal - Miklas, Sedlák, Hrabáč, Mráz, Benko, 4 750 divákov.

1. Košice 13 9 3 1 32:7 30
  2. Šaľa 13 9 3 1 28:12 30
  3. Senec 13 8 1 4 31:17 25
  4. Lučenec 13 7 3 3 17:11 24
  5. Slovan 12 6 4 2 16:12 22
  6. Michalovce 13 6 3 4 20:15 21
  7. Prešov 13 6 3 4 13:9 21
  8. Podbrezová 12 6 2 4 19:13 20