Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Ekonomika

14. decembra 2018

Košická firma je podozrivá z podvodov na dani v sume 240.000 eurKošická firma je podozrivá z podvodov na dani z pridanej hodnoty (DPH) a dani z príjmov právnickej osoby (DPPO) vo výške takmer štvrť milióna eur. TASR ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/František Iván
Košice 14. decembra (TASR) – Košická firma je podozrivá z podvodov na dani z pridanej hodnoty (DPH) a dani z príjmov právnickej osoby (DPPO) vo výške takmer štvrť milióna eur. TASR o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová s tým, že ide o výsledok operatívno-pátracej činnosti kriminalistov z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS). V prípade pokračujú ďalšie procesné úkony.


"KÚFS analytickou a operatívno-pátracou činnosťou získal informácie o pravdepodobnom porušovaní zákona o DPH spoločnosťami personálne a ekonomicky prepojenými na jedného podnikateľa z Košíc. Keďže kriminalisti mali podozrenie na možné pozmenenie, prípadne zničenie účtovných dokladov týchto spoločností, účtovné doklady zaistili," uviedla Skokanová.

Predbežná škoda je nateraz vyčíslená na 240.000 eur. Z doterajších zistení podľa Skokanovej vyplýva, že časť dokladov, na základe ktorých bola daň odpočítaná, je buď fiktívnych, alebo vôbec nešlo o náklady spojené s ich podnikaním. "Analýzou zaistených účtovných dokladov tiež zistili, že jedna spoločnosť pravidelne nakupuje služby od personálne a majetkovo prepojenej druhej spoločnosti za neobvykle vysoké fixné ceny, najmä napríklad prenájom dopravných prostriedkov," uzavrela. Kriminalisti majú preto podozrenie, že účelom týchto obchodných transakcií je optimalizácia vlastnej daňovej povinnosti.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
M. Lajčák predstavil Le Drianovi priority predsedníctva SR v OBSE
<< predchádzajúci článok
Budúci týždeň sa bude cez SR presúvať zahraničná vojenská technika

Košická firma je podozrivá z podvodov na dani v sume 240.000 eur - diskusné fórum čitateľov