Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

28. marca 2018

Košická ZOO ponúkne počas veľkonočných sviatkov viacero podujatíIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
 
Košice 28. marca (TASR) - Zoologická záhrada (ZOO) Košice pripravila na nadchádzajúce sviatočné dni pre návštevníkov bohatý program. Podľa vedúcej oddelenia vzdelávania a marketingu Evy Malešovej po zimnej prestávke obnovia komentované kŕmenie medveďov s tým, že dostanú menej dostupnú pochúťku, pri ktorej zviera musí vynaložiť istú námahu, aby sa k nej dopracovalo.


"S medvedicou Cindy sa budú môcť návštevníci stretnúť od piatka (30.3.) do pondelka (2.4.) o 13.00 h, uviedla Malešová. Návštevníci si budú môcť pozrieť v sobotu (31.3.) aj kŕmenie makakov. Chovatelia im budú okrem iného servírovať i maškrty, ako sú oriešky, kukurica, ovocie či piškóty so sirupom," priblížila Malešová. Počas veľkonočných sviatkov nebudú podľa jej slov chýbať ani pravidelné komentované kŕmenia tuleňov, surikát a v závislosti od počasia sú chovatelia pripravení aj na takého kŕmenie tučniakov a málp hnedých.

"Bonusom pre všetkých bude v pondelok (2.4.) o 10.30 h obohatenie prostredia levice Laury. Veľkonočná nedeľa (1.4.) bude v zoologickej záhrade patriť bežcom. Organizátori pre nich pripravili piaty ročník Behu po ZOO. Bežecká trať je dlhá približne 7000 metrov. Registrácia sa začne o 8.30 h pred vstupom do zoologickej záhrady. Štart je naplánovaný na 11.00 h," dodala Malešová.

Nielen bežci, ich fanúšikovia, ale aj návštevníci sa môžu tešiť na sprievodný program a tombolu. "Pre deti je pripravené vystúpenie kúzelníka a maľovanie na tvár. Na Veľkonočnú nedeľu otvorí svoje brány DinoPark, ktorý prichádza s tzv. sezónou mláďat. Lákadlom počas nej sa má stať doteraz najväčší spomedzi modelov, a to Argentinosaurus, dlhý až 30 metrov," dodala Malešová s tým, že ZOO a DinoPark sú od 1. apríla otvorené denne do 19.00 h.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Literárny týždenník si pripomína sedemdesiatku spisovateľa D. Mikolaja
<< predchádzajúci článok
Louis Vuitton otvorí nové dielne pre veľký dopyt po jeho produktoch

Košická ZOO ponúkne počas veľkonočných sviatkov viacero podujatí - diskusné fórum čitateľov