Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. apríla 2012

Košickí poslanci prerokujú odstúpenie viceprimátora LazáraViceprimátor Ladislav Lazár pravdepodobne odstúpi z funkcie. Nahradiť by ho mal poslanec Ján Jakubov. Hovorkyňa košického magistrátu Martina Viktorínová túto informáciu však nepotvrdila, ...Zdieľať
dom sv alzbety KOŠICE 20. apríla (WEBNOVINY) - Viceprimátor Ladislav Lazár pravdepodobne odstúpi z funkcie. Nahradiť by ho mal poslanec Ján Jakubov.


Hovorkyňa košického magistrátu Martina Viktorínová túto informáciu však nepotvrdila, ani nevyvrátila. V piatok majú o tejto otázke rokovať mestskí poslanci za Smer-SD za účasti košického krajského predsedu Smeru Petra Žigu.

Ladislav Lazár svoje odstúpenie z postu viceprimátora nevylúčil, ani nepotvrdil. Dodal, že život prináša rôzne výzvy. „Som ženatý, mám dve deti a stále pracujem na magistráte. Ak sa to zmení, budem o tom informovať,“ uviedol Lazár.

Viktorínová potvrdila, že program rokovania pondelkového mestského zastupiteľstva bude doplnený o personálne otázky. Z funkcie riaditeľa košického bytového podniku formálne odstúpi doterajší riaditeľ Viktor Lehotzký, ktorý nastúpil k ministrovi Petrovi Žigovi ako vedúci služobného úradu ministerstva životného prostredia.

Ako informovala Viktorínová, poslancom predložia návrh, aby bytový podnik riadil Martin Paška. Štatutárom a konateľom bytového podniku sa má stať riaditeľ Správy majetku mesta Milan Jankura, keďže mesto perspektívne uvažuje o zlúčení týchto dvoch mestských podnikov.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spolumajiteľ Penty Haščák bol na polícii, ide o Gorilu
<< predchádzajúci článok
Na konci pracovného týždňa zaprší, ale bude príjemne teplo