Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. októbra 2009

Košický dopravný podnik presmeruje pre zápchy spoje z ŤahanoviecVzhľadom k tomu, že na výjazde zo Sídliska Ťahanovce na Hlinkovu ulicu a na Prešovskú cestu sú v rannej špičke pravidelné dopravné zápchy, Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) presmeruje všetky ...Zdieľať
KOŠICE 12. októbra (WEBNOVINY) – Vzhľadom k tomu, že na výjazde zo Sídliska Ťahanovce na Hlinkovu ulicu a na Prešovskú cestu sú v rannej špičke pravidelné dopravné zápchy, Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) presmeruje všetky spoje MHD zo sídliska tak, aby sa im vyhli. Agentúru SITA o opatrení informovala marketingová konzultantka Monika Murová. "Chceme, aby sa naši cestujúci dostali do práce či do škôl čo najskôr.


Už od pondelka všetky autobusové spoje, ktoré premávajú zo sídliska Ťahanovce na sídlisko Mier budú premávať po obchádzkovej trase, teda cez obec Ťahanovce, povedal riaditeľ úseku riadenia dopravy DPMK Michal Dekánek. Až do odvolania linky 18, 27 a 34 v čase od 7:05 do 8:15 nebudú premávať priamo, ale po obchádzkovej trase. "Dispečeri už v súčasnosti nechali presmerovať počas dopravnej zápchy autobusy zo sídliska Ťahanovce cez obec. Dopravné zápchy sa však pri výjazde so sídliska stali bežnou súčasťou, preto sme sa rozhodli urobiť toto opatrenie ako trvalé,“ uzavrel Michal Dekánek. Obchádzka si vyžiada necelé dva kilometre navyše na jeden spoj v danom smere.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Košiciach štartuje jubilejná Študentská kvapka krvi
<< predchádzajúci článok
Obama si Nobelovu cenu nezaslúži, vyhlásil Chávez

Košický dopravný podnik presmeruje pre zápchy spoje z Ťahanoviec - diskusné fórum čitateľov