Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. marca 2023

Kotlebovci navrhli vystúpenie Slovenska z NATO, ale parlament uznesenie neprijalPoslanci Národnej rady (NR) SR dnes neprijali uznesenie k odstúpeniu SR od Severoatlantickej zmluvy. Predkladateľmi uznesenia boli nezaradení poslanciZdieľať
zj5a3421 676x451 21.3.2023 (SITA.sk) - Poslanci Národnej rady (NR) SR dnes neprijali uznesenie k odstúpeniu SR od Severoatlantickej zmluvy. Predkladateľmi uznesenia boli nezaradení poslanci Magdaléna Sulanová, Peter Krupa a Andrej Medvecký (všetci Kotlebovci-ĽSNS).


NR SR by sa prijatím uznesenia odvolala na čl. 13 Severoatlantickej zmluvy, podľa ktorého po 20 rokoch platnosti tejto zmluvy môže ktorákoľvek zmluvná strana odstúpiť od zmluvy rok po tom, ako predloží vláde Spojených štátov amerických (USA) oznámenie o vypovedaní zmluvy.

Zároveň by parlament prijatím uznesenia vyjadril vôľu NR SR, aby SR vystúpila z organizácie NATO. Schváleným uznesením by NR SR žiadala vládu SR a prezidentku SR, aby prijali všetky potrebné rozhodnutia a vykonali všetky potrebné kroky na to, aby SR odstúpila od Severoatlantickej zmluvy.

Parlament by prijatím uznesenia taktiež poveril predsedu NR SR, aby informoval vládu SR a prezidentku SR o tomto uznesení.


Zdroj: SITA.sk - Kotlebovci navrhli vystúpenie Slovenska z NATO, ale parlament uznesenie neprijal © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Putin a Si podpísali dokumenty o strategickej spolupráci Ruska a Číny
<< predchádzajúci článok
Ukrajina navýšila obranné výdavky, skoro všetky pôjdu na sektor národnej bezpečnosti