Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. augusta 2010

KRAJCER: STV si nemá vytvárať alibiSlovenská televízia (STV) by si podľa ministra kultúry Daniela Krajcera nemala robiť alibi na zlé hospodárenie tvrdeniami o znižujúcom sa výbere koncesionárskych ...Zdieľať
krajcer Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 25. augusta (WEBNOVINY) - Slovenská televízia (STV) by si podľa ministra kultúry Daniela Krajcera nemala robiť alibi na zlé hospodárenie tvrdeniami o znižujúcom sa výbere koncesionárskych poplatkov. "Už len sám fakt, že na tento rok si naplánovala v rámci hospodárenia stratu, hovorí o prístupe manažmentu a Rady STV. Na rozdiel od STV SRo hospodári s vyrovnaným rozpočtom, dokonca aj s miernym ziskom," povedal minister dnes na tlačovej besede.

Krajcer zdôraznil, že jeho ambíciou je vytvoriť nový legislatívny rámec financovania a fungovania verejnoprávnych médií s cieľom zvýšiť ich efektivitu a posilniť ich verejnoprávny charakter. Minister kultúry Daniel Krajcer chce preto najskôr predložiť koncepciu verejnoprávnych médií, o ktorej chce diskutovať s odborníkmi. "Mojou ambíciou je presne zadefinovať obsah, teda verejnú službu. Z toho sa odvinie suma. Od nového modelu financovania si sľubujem, že nebude dochádzať k takým situáciám, do ktorých sa aj STV dostáva čiastočne objektívne, ale čiastočne aj nejakou realitou manažovania tejto inštitúcie. Nebude sa tým pádom vytvárať ani priestor pre politikov na nejaké dohody, či dotáciu médium dostane, alebo nie," zdôraznil.

Ak podľa Krajcera z koncepcie vyplynie, že bude postačovať nižší počet okruhov a zároveň takýto rozsah vysielania je štát ochotný platiť a môže si dovoliť to zaplatiť, bude sa hovoriť aj o znížení okruhov. "To je legitímna otázka. Nehovoriac o tom, že STV má na stole problém, ktorý súvisí s tretím okruhom - športovým kanálom," dodal.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kyjev chce revíziu dohody s Ruskom o cenách plynu
<< predchádzajúci článok
Mojvypinac.sk pozýva na prvú návštevu

KRAJCER: STV si nemá vytvárať alibi - diskusné fórum čitateľov