Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. júna 2018

Kráľovná a Meghan absolvovali prvú spoločnú cestuMeghan, vojvodkyňa zo Sussexu počas záhradnej párty v Buckinghamskom paláci 22. mája 2018 v Londýne. Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu sa v utorok už ako manželia zúčastnili svojej prvej spoločnej kráľovskej udalosti - večierku v ...Zdieľať
Meghan, vojvodkyňa zo Sussexu počas záhradnej párty v Buckinghamskom paláci 22. mája 2018 v Londýne. Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu sa v utorok už ako manželia zúčastnili svojej prvej spoločnej kráľovskej udalosti - večierku v londýnskom Buckinghamskom paláci na počesť 70. narodenín princa Charlesa. Foto: TASR/AP
Londýn 14. júna (TASR) - Meghan, vojvodkyňa zo Sussexu, absolvovala v stredu svoju prvú spoločnú cestu s britskou kráľovnou Alžbetou II., s ktorou navštívila grófstvo Cheshire ležiace na severe Anglicka.


Panovníčka a Meghan, ktorá sa v máji vydala za princa Harryho, slávnostne otvorili most Mersey Gateway a kultúrne stredisko Storyhouse Theatre v meste Chester. Následne ich prijala na radnici mestská rada.

Ide o prvý raz, keď 36-ročná vojvodkyňa absolvovala podujatie s kráľovnou bez svojho manžela, upozorňuje stanica BBC. Do Chesteru, kde ich na stanici a v uliciach privítali tisíce ľudí, pricestovali kráľovským vlakom.

Počas návštevy mosta Mersey Gateway sa členky kráľovskej rodiny stretli s architektmi, plánovačmi a miestnymi činiteľmi. Most medzi priemyselnými mestami Runcorn a Widnes bol spojazdnený už minulý rok v októbri.

Kráľovná i vojvodkyňa si na poludnie symbolickou minútou ticha uctili prvé výročie tragického požiaru výškovej obytnej budovy Grenfell Tower v londýnskej štvrti Kensington. Pri požiari zahynulo vyše 70 ľudí.

Meghanin prvý sólový výlet s kráľovnou prišiel podstatne skôr, než to bolo v prípade vojvodkyne Catherine, manželky princa Williama; tá sa tejto pocty dočkala až 11 mesiacov po sobáši, všíma si stanica Sky News.

Harry a Meghan odcestujú v októbri na oficiálnu návštevu Austrálie, Fidži, Tongy a Nového Zélandu. Ide o prvé ohlásenie oficiálnej kráľovskej cesty vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu od ich sobáša v máji.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Žiga: Platnosť VHZ by sa mohla skrátiť o päť alebo sedem rokov
<< predchádzajúci článok
Počet prvých žiadostí o podporu v nezamestnanosti v USA klesol

Kráľovná a Meghan absolvovali prvú spoločnú cestu - diskusné fórum čitateľov