Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. februára 2023

Kresťanskí demokrati chcú mať v nedeľu zatvorené obchody, práca v tento deň musí byť podľa nich dobrovoľnáKresťanskodemokratické hnutie (KDH) podporuje zatvorené obchody v nedeľu. Príklady z Rakúska i ďalších európskych štátov podľa nich ukazujú, že je to ...Zdieľať
kdh 676x380 5.2.2023 (Webnoviny.sk) - Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) podporuje zatvorené obchody v nedeľu. Príklady z Rakúska i ďalších európskych štátov podľa nich ukazujú, že je to možné.


KDH pripomenulo, že napríklad vo Francúzsku je možné na prácu v nedeľu uplatniť výhradu vo svedomí. Práca v tento deň podľa nich musí byť dobrovoľná. KDH to uviedlo vo svojom stanovisku k predloženému návrhu skupiny poslancov Národnej rady SR k voľnej nedeli.

„Každý človek by mal mať nárok na dva voľné dni do týždňa. Práve nedeľa je dňom, počas ktorého by sme mali mať možnosť využiť čas strávený s rodinou, Bohom a na regeneráciu. Pre veriacich je nedeľa zároveň jedinečným a nenahraditeľným časom pre vzťah s Bohom a cirkvou, do ktorej patria,” vysvetlil podpredseda strany Marián Čaučík.

KDH malo tento návrh vo svojom programe, a tiež ho viackrát predložilo i v parlamente. Čaučík ale dodal, že si uvedomujú, že jestvujú profesie, ktorých práca je nutná každý deň, a teda plošný zákaz práce v nedeľu nie je možný.

„Pri obchodoch to však možné je, a preto podporujeme, aby bolo nedeľa dňom pracovného pokoja,” uviedol.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kresťanskí demokrati chcú mať v nedeľu zatvorené obchody, práca v tento deň musí byť podľa nich dobrovoľná © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Za uplynulý deň padlo vo vojne na Ukrajine ďalších 700 ruských vojakov, hlási ukrajinský generálny štáb
<< predchádzajúci článok
Počas ruských útokov v Doneckej oblasti na Ukrajine zahynuli štyria civilisti, traja z nich prišli o život v Bachmute