Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. augusta 2019

Kretschmann zo strany Zelených odmietol zákaz vnútroštátnych letovPremiér spolkovej krajiny Bádensko-Württembersko Winfried Kretschmann zo strany Zelených odmietol možnosť zákazu vnútroštátnych letov v rámci Nemecka. Podľa neho by ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/Pavel Neubauer
Berlín 7. augusta (TASR) - Premiér spolkovej krajiny Bádensko-Württembersko Winfried Kretschmann zo strany Zelených odmietol možnosť zákazu vnútroštátnych letov v rámci Nemecka. Podľa neho by takýto krok nevyriešil problémy súvisiace s klimatickou zmenou, informoval v stredu týždenník Der Spiegel.


Kretschmann v rozhovore pre agentúru DPA zdôraznil, že politici by ľuďom nemali nariaďovať, akým spôsobom majú cestovať, čo smú jesť a podobne. O tom, ako budú žiť, by podľa neho mali rozhodovať samotní ľudia. "Ide o súčasť osobného životného štýlu," vyhlásil.

V uplynulých týždňoch sa v Nemecku viedla diskusia o škodlivých vplyvov leteckej dopravy, pripomína webový portál týždenníka Der Spiegel.

Strana Zelených pred časom v Spolkovom sneme vyslovila požiadavku zrušiť všetky finančné dotácie pre leteckú dopravu. V júlovom rozhovore pre Der Spiegel sa za zrušenie vnútroštátnych letov do roku 2035 zasadzoval aj predseda Zelených Robert Habeck. Toto opatrenie je podľa neho "možné a žiaduce".

Za týmto účelom by bolo podľa Habecka potrebné zatraktívniť železničnú dopravu a zvýhodniť cestovanie vlakom, aby ich ľudia začali uprednostňovať pred lietadlami.

Kretschmann v tejto súvislosti navrhol, aby lietadlá tankovali syntetické palivo, ktoré nie je škodlivé pre životné prostredie. Mala by sa podľa neho takisto zaviesť daň na letecký petrolej a podporiť rozvoj alternatívnych možností cestovania, akými sú napríklad rýchlodráhy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Historický rekord! Až 86 kín nasadí nový slovenský film „Kto je ďalší?“ v premiérový víkend!
<< predchádzajúci článok
AGROREZORT: BOLI POTVRDENÉ ĎALŠIE DVA PRÍPADY AFRICKÉHO MORU

Kretschmann zo strany Zelených odmietol zákaz vnútroštátnych letov - diskusné fórum čitateľov