Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. mája 2021

Kríza je zažehnaná a koalícia speje pri novele Trestného poriadku k dohode, ubezpečuje MikulecKoalícia normálne funguje, pri novele Trestného poriadku upravujúcej podmienky kolúznej väzby speje k dohode. Médiám to v pondelok 17. mája povedal minister vnútra SRZdieľať
bp_1968 676x451 17.5.2021- Koalícia normálne funguje, pri novele Trestného poriadku upravujúcej podmienky kolúznej väzby speje k dohode. Médiám to v pondelok 17. mája povedal minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).


„Mali sme tu istú koaličnú krízu, ktorá však bola zažehnaná. Sme v štádiu, keď sme si povedali, že ideme ako koalícia ďalej a verím tomu, že aj téma novely Trestného poriadku bude témou, pri ktorej nájdeme konštruktívne riešenia. Je to len o tom, akým spôsobom dokážeme nájsť konsenzus," uviedol Mikulec.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) kritizuje, že taký inštitút, akým je kolúzna väzba, je prerokúvaný ako poslanecký návrh. O kolúznej väzbe hovorí ako o kľúčovom inštitúte v rámci trestného konania. V rozprave v parlamente minulý týždeň podotkla, že na príprave zmeny legislatívy sa vôbec nezúčastnili orgány činné v trestnom konaní.

Právnu úpravu do parlamentu predložila poslankyňa za hnutie Sme rodina Petra Hajšelová. Kolúzna väzba by mohla vďaka zmene legislatívy trvať najviac päť mesiacov. Kolíková návrhu vyčíta aj to, že neobsahuje žiadne prechodné ustanovenia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kríza je zažehnaná a koalícia speje pri novele Trestného poriadku k dohode, ubezpečuje Mikulec © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NA DETI V ŠKÔLKE SPADLA ZO STROPU OMIETKA: Zasahujú tam hasiči
<< predchádzajúci článok
Bývalý boss košického podsvetia Borženský má byť po smrti, posledný týždeň sa liečil v hospici

Kríza je zažehnaná a koalícia speje pri novele Trestného poriadku k dohode, ubezpečuje Mikulec - diskusné fórum čitateľov