Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

12. apríla 2018

Krupina získalo na revitalizáciu sídliska 551.383 eur z eurofondovMesto Krupina získalo nenávratný finančný príspevok 551.383 eur z eurofondov na revitalizáciu svojho najväčšieho sídliska Majerský rad. Projekt rieši opravu chodníkov ...Zdieľať
Mesto Krupina. Foto: TASR/Jozef Poliak
 
Krupina 12. apríla (TASR) - Mesto Krupina získalo nenávratný finančný príspevok 551.383 eur z eurofondov na revitalizáciu svojho najväčšieho sídliska Majerský rad. Projekt rieši opravu chodníkov a trás pre peších, obnovu detských ihrísk, vybudovanie exteriérových fitnes zariadení a vytvorenie cyklochodníka vhodného aj na online korčuľovanie.


Ako informovala projektová manažérka mesta Dajana Belláková, na území bude zabezpečená obnova zelene formou rekultivácie existujúcich zatrávnených plôch, výsadbou novej stromovej zelene, okrasných živých plotov a krov.

Na sídlisku žije dnes takmer 20 % obyvateľov mesta. "Verejné priestranstvá medzi jednotlivými bytovými domami sídliska majú významný vplyv na kvalitu života obyvateľov, pretože často tvoria hlavnú alternatívu využívania voľného času najmä detí a mládeže," uviedla Belláková.

Počas povodne v roku 1999 boli na sídlisku výrazne poškodené chodníky pre peších a vtedy existujúce detské ihriská. "Mesto postupne obnovilo dve detské ihriská, ktoré však postupne strácajú na atraktivite," pripomenula.

V súčasnosti prebieha proces verejného obstarávania na dodávku prác súvisiacich s realizáciou projektu. Po jeho ukončení sa uskutoční administratívna kontrola dokumentácie z verejného obstarávania na príslušnom odbore Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. "Po jej ukončení a schválení môže mesto podpísať zmluvu s dodávateľom a pristúpiť k realizácii samotných prác, ktoré by podľa platného harmonogramu mali trvať 10 mesiacov," dodala zástupkyňa mesta.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
K letu Rzeszów-New York bude premávať autobus z Košíc cez Prešov
<< predchádzajúci článok
Evakuácia po nahlásení bomby sa vo štvrtok dotýkala všetkých súdov

Krupina získalo na revitalizáciu sídliska 551.383 eur z eurofondov - diskusné fórum čitateľov