Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. októbra 2011

Kukláčom vymenili šéfa, Ján Rejda skončilPolicajti z Útvaru osobitného určenia majú nového šéfa. Informuje o tom dnešné vydanie denníka SME. Jána Rejdu odvolal policajný prezident Jaroslav Spišiak už pred pár týždňami, ...Zdieľať
kuklac BRATISLAVA 1. októbra (WEBNOVINY) - Policajti z Útvaru osobitného určenia majú nového šéfa. Informuje o tom dnešné vydanie denníka SME.


Jána Rejdu odvolal policajný prezident Jaroslav Spišiak už pred pár týždňami, ako prvá o tom informovala vo štvrtok televízia Joj.

„Očakávam iný spôsob vedenia,“ povedal Spišiak. Policajné prezídium informovalo, že novým šéfom je Štefan Hamran, ktorý je z prostredia elitnej jednotky a na post šéfa postúpil.

Prečo musel Rejda odísť, Spišiak nevysvetlil. Oficiálna verzia znie, že služobný pomer ukončil uvoľnením na vlastnú žiadosť. Televízia Joj spomenula možnú stratu dôvery.

Na útvar osobitného určenia nastúpil Rejda v roku 1992, velil mu od roku 2009, keď policajný zbor viedol Ján Packa. Velil napríklad aj zneškodneniu zločinca Martina Nováka z Karvinej. Policajti ho zastrelili pri Handlovej. SME uvádza, že práca kukláčov sa podľa policajného prezídia s novým šéfom nemení. Spišiak už ich nechce posielať na vystúpenia typu dní detí. „Bez mien, bez tvárí, čistí profesionáli. Prísť, zakročiť, vyriešiť,“ priblížil svoju predstavu fungovania jednotky.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Budapešť zaplavia tisíce demonštrantov
<< predchádzajúci článok
Český lekár natáčal porno na vatikánskom veľvyslanectve

Kukláčom vymenili šéfa, Ján Rejda skončil - diskusné fórum čitateľov