Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. februára 2023

Kuleba nepochybuje, že Ukrajina dostane od spojencov aj stíhačky F-16, lietadlá a rakety dlhého doletuNemecko nebude hrať „kľúčovú“ úlohu pri presune stíhačiek F-16 na Ukrajinu, pretože „je to americká technológia“. Ako referuje britský web The Guardian, povedal to ukrajinský minister ...Zdieľať
dmytro kuleba 676x451 3.2.2023 (Webnoviny.sk) - Nemecko nebude hrať „kľúčovú“ úlohu pri presune stíhačiek F-16 na Ukrajinu, pretože „je to americká technológia“. Ako referuje britský web The Guardian, povedal to ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba.


Nemecký kancelár Olaf Scholz začiatkom tohto týždňa vylúčil vyslanie bojových lietadiel na Ukrajinu s tým, že sa sústredil na dodávku tankov Leopard 2, pretože je to nemecká technológia.

V rozhovore pre BBC News Ukraine Kuleba povedal, že jeho krajina „naozaj potrebuje“ lietadlá a rakety dlhého doletu „na zničenie vojenskej infraštruktúry ruských síl“ na okupovaných územiach Ukrajiny.

Povedal, že „nepochybuje“, že rozhodnutie dodať Ukrajine stíhačky F-16 bude prijaté, a dodal, že Kyjev je „otvorený komunikácii so všetkými partnermi“ ohľadne švédskych lietadiel Gripen a francúzskych modelov Mirage a Rafale.Zdroj: Webnoviny.sk - Kuleba nepochybuje, že Ukrajina dostane od spojencov aj stíhačky F-16, lietadlá a rakety dlhého doletu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajina od EÚ dostane 25 miliónov eur na odmínovanie jej oslobodených území
<< predchádzajúci článok
Vodička Seatu po zrážke s BMW zomrela, ťažko zranená je aj spolujazdkyňa (foto)