Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. februára 2024

Kuleba vyzval Európu, aby zakázala vývoz munície mimo UkrajinuVzhľadom na akútny nedostatok munície v ukrajinskej armáde ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba vyzval Európu, aby zakázala vývoz munície mimo ...Zdieľať
ukraine_tensions_osce_51990 5fa3a49a18884d68883bebe39d57c401 676x459 26.2.2024 (SITA.sk) - Vzhľadom na akútny nedostatok munície v ukrajinskej armáde ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba vyzval Európu, aby zakázala vývoz munície mimo Ukrajinu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Všetky zmluvy o vývoze munície vyrobenej v Európe do tretích krajín by sa mali pozastaviť a všetka takáto munícia by sa mala dodávať na Ukrajinu. Každý náboj vyrobený v Európe by mal slúžiť na ochranu Európy," povedal Kuleba pre nemeckú mediálnu skupinu RedaktionsNetzwerk Deutschland. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

„Na nedostatok munície sa sťažujem na každom stretnutí s našimi partnermi. Všetci o tom vedia a uznávajú svoje chyby," povedal. „Neskoro sa rozhodli zvýšiť produkciu, podpísať dlhodobé zmluvy a uviesť do prevádzky nové výrobné linky. Žiaľ, za tieto chyby platíme," dodal šéf ukrajinskej diplomacie.Zdroj: SITA.sk - Kuleba vyzval Európu, aby zakázala vývoz munície mimo Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Parlament bude v utorok hlasovať o protimafiánskom balíčku z dielne hnutia Slovensko (video)
<< predchádzajúci článok
Izraelská armáda predložila vojnovému kabinetu plán pre ofenzívu v Rafahu