Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. októbra 2018

Kúpalisko v Humennom využije slnečnú energiu na ohrev vody v bazénochIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Humenné 11. októbra (TASR) – Humenská samospráva získala z Environmentálneho fondu dotáciu na inštaláciu slnečných kolektorov na streche mestského kúpaliska. Tie budú ohrievať vodu v bazénoch. Informovala o tom Michaela Dochánová z tlačového referátu radnice.


V rámci projektu "Využitie obnoviteľných zdrojov na prevádzke mestského kúpaliska Humenné" získalo mesto finančnú dotáciu vo výške 140.000 eur. Samospráva sa na ňom bude podieľať sumou 94.000 eur. Na streche bazénovej haly sa v rámci neho nainštaluje 98 kusov solárnych kolektorov na oceľovej konštrukcii, tiež päť akumulačných nádob s objemom 2000 litrov a jedno čerpadlo. "Zrealizujú sa rozvodný systém ohrevu vody a ďalšie elektromontážne práce," vysvetlila Dochánová.

Ako ďalej uviedla, používaním solárnych panelov dôjde k 30 % úspore prevádzkových nákladov, čo sa týka ohrevu teplej úžitkovej a bazénovej vody, pričom práve ten predstavoval podľa nej doteraz najväčšie náklady na prevádzku kúpaliska. "Okrem toho pri úspore nákladov je preukázateľná návratnosť investícií v priebehu niekoľkých rokov," dodala. Projekt má byť zrealizovaný do konca novembra tohto roka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
L. Ju Hjong-sik: Pápežova návšteva KĽDR by bola veľkým krokom k mieru
<< predchádzajúci článok
V Sasku zadržali Sýrčanku podozrivú z podpory IS

Kúpalisko v Humennom využije slnečnú energiu na ohrev vody v bazénoch - diskusné fórum čitateľov