Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. mája 2020

Kúpeľmi Sliač prešlo takmer dvesto repatriantov, do zariadenia začnú od júna prichádzať prví klientiDo kúpeľného hotela Palace na Sliači, ktorý sa stal na dva týždne karanténnym centrom pre repatriantov, sa postupne vracia obvyklý kúpeľný život.Zdieľať
Kúpele Sliač

Ako agentúru SITA informoval riaditeľ a predseda predstavenstva Kúpeľov Sliač Jozef Udič, v zariadení bolo od začiatku mája ubytovaných 195 repatriantov. Všetci mali negatívne testy na ochorenie Covid-19 a postupne odchádzali do domácej karantény.

Kúpele očakávajú prvých klientov

Kúpele Sliač sa preto vracajú do bežného režimu a od 1. júna privítajú prvých klientov.

„Sme radi, že toto smutné obdobie máme konečne za sebou a že, našťastie, trvalo kratšie, než sme pôvodne predpokladali,“ uviedol riaditeľ s tým, že po odchode repatriantov boli všetky priestory vrátane izieb a apartmánov Kúpeľného domu Palace dôkladne vydezinfikované a ožiarené špeciálnymi germicídnymi žiaričmi.

Samoplatcom služby nemôžu ponúknuť

Členovia predstavenstva spoločnosti kúpeľov kontaktovali v súvislosti s prijímaním nových pacientov všetky zdravotné poisťovne. Aby sa tento proces urýchlil, rokovali s nimi o promptnom predĺžení kúpeľných návrhov u pacientov, u ktorých tento návrh medzičasom uplynul. Následne obchodné oddelenie kontaktuje samotných klientov a informuje ich o vhodných termínoch, kedy by mohli pricestovať do kúpeľov a absolvovať liečbu.

„Na základe opatrenia vlády samoplatcom zatiaľ naše služby poskytnúť nemôžeme. Situáciu ale monitorujeme a veríme, že sa to v najbližšom období zmení,“ konštatuje Udič.

V areáli budú platiť určité obmedzenia

Pobyt v kúpeľoch sa zatiaľ nezaobíde bez istých obmedzení.

„V snahe zabezpečiť čo najväčšiu ochranu zdravia klientov bude vstup do všetkých priestorov kúpeľov povolený len ubytovaným pacientom. Pohyb v spoločných vnútorných priestoroch bude povolený len s prekrytím horných dýchacích ciest vhodným ochranným rúškom a vo všetkých priestoroch budú zvýšené hygienické opatrenia. Ich súčasťou bude napríklad kontrola dezinfekcie rúk pri všetkých vchodoch a tiež pravidelná dezinfekcia spoločných priestorov. Liečebné procedúry sú poskytované štandardne, s výnimkou skupinových procedúr,“ uzatvára riaditeľ kúpeľov s tým, že pacientom budú odporúčať, aby neopúšťali kúpeľný areál, neprijímali návštevy a dôsledne dodržiavali hygienicko-epidemiologický režim.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Transparency International bude školiť ľudí, zasvätí ich do kontroly samospráv
<< predchádzajúci článok
Laboratóriá otestovali takmer 3-tisíc ľudí, nakazených koronavírusom našli iba v karanténnych centrách

Kúpeľmi Sliač prešlo takmer dvesto repatriantov, do zariadenia začnú od júna prichádzať prví klienti - diskusné fórum čitateľov