Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. augusta 2019

Kurz eura stagnuje na 1,1171 USD/EURKurz spoločnej európskej meny stagnuje. Euro sa v stredu ráno predávalo po 1,1171 USD, teda približne pri rovnakom kurze ako v utorok (13. 8.) podvečer.Zdieľať
Foto: TASR/AP
Frankfurt nad Mohanom 14. augusta (TASR) - Kurz spoločnej európskej meny stagnuje. Euro sa v stredu ráno predávalo po 1,1171 USD, teda približne pri rovnakom kurze ako v utorok (13. 8.) podvečer.


Európska centrálna banka (ECB) stanovila v utorok referenčný kurz na 1,1222 (v pondelok 1,1194) USD/EUR.

Uvoľnenie v obchodnom spore medzi USA a Čínou v utorok podporilo dolár a naopak, malo negatívny vplyv na euro. Americká vláda z dôvodu hroziaceho zvýšenia cien pred vianočnou nákupnou sezónou posunula zavedenie ciel na niektoré čínske tovary, napríklad na notebooky alebo mobilné telefóny. Čína zasa potvrdila, že v septembri počíta s pokračovaním obchodných rokovaní s USA.

V stredu by nové impulzy devízovému trhu mohli dať makroekonomické údaje. S napätím sa očakáva správa o vývoji nemeckej ekonomiky v 2. kvartáli. Experti počítajú s poklesom najväčšej európskej ekonomiky. Neskôr budú zverejnené takisto čísla o expanzii v celej eurozóne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
J. Trudeau sľúbil nové opatrenia na kontrolu zbraní. Ak vyhrá voľby
<< predchádzajúci článok
Pôvodné brazílske obyvateľky protestovali proti praktikám Bolsonara

Kurz eura stagnuje na 1,1171 USD/EUR - diskusné fórum čitateľov