16. novembra 2016

KVALIFIKÁCIA MS: Brazília v trháku, Messi režíroval výhru Argentíny

Argentínsky futbalista Lionel Messi.

Argentínsky futbalista Lionel Messi. Foto: TASR/AP
Bratislava 16. novembra (TASR) - Brazílski futbalisti zvíťazili v 12. kole juhoamerickej kvalifikácie MS 2018 nad reprezentáciou domáceho Peru 2:0 a zvýšili náskok na čele tabuľky na štyri body.

Zverencom trénera Titeho pomohlo dostať sa do trháku zaváhanie druhého Uruguaja, ktorý podľahol Čile 1:3, hoci od 17. minúty viedol po góle Edinsona Cavaniho. Čile však tesne pred odchodom do šatní vyrovnalo a po zmene strán dokonal obrat úradujúceho kontinentálneho šampióna dvojgólový hrdina stretnutia Alexis Sanchez.

Argentína si po prehre 0:3 s Brazíliou napravila povesť a Kolumbiu zdolala presvedčivo 3:0. Výrazne jej k tomu pomohol útočník FC Barcelona Lionel Messi, ktorý v 10. minúte otvoril ukážkovou strelou z priameho kopu skóre stretnutia a v ďalšom priebehu prihral na góly svojim spoluhráčom Lucasovi Prattovi a Angelovi Di Mariovi. Kolumbia po prehre klesla na 6. priečku tabuľky, Argentína je piata.

Nedarí sa Paraguaju, ktorý mal od 60. minúty početnú prevahu v poli po vylúčení Bolívijčana Gabriela Valverdeho, napokon však podľahol 0:1. Bolívia sa odlepila z dna tabuľky a so 7 bodmi je priebežne deviata. Paraguaj figuruje s 15 bodmi na siedmej priečke. Na posledné miesto klesla Venezuela po prehre 0:3 v Ekvádore.

Na finálový turnaj MS do Ruska postúpia štyri najlepšie tímy, piate mužstvo v poradí si zahrá interkontinentálnu baráž.